Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

29 października w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie, o przypadającej niebawem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o Polakach, którzy o upragnioną wolność walczyli. Niewątpliwie prawdziwym patriotą był Józef Piłsudski – wielki działacz społeczny i niepodległościowy, który w znaczący sposób przyczynił się do odzyskania niepodległości Polski po 123 latach niewoli.

Uczniowie wykonali interesujące prace plastyczne upamiętniające postać pierwszego marszałka. Ilustracja przedstawiająca Józefa Piłsudskiego na kasztance została ucięta na górze i na dole. Dzieci zgodnie ze swoją inwencją twórczą dorysowywały brakujące elementy: koronę drzewa, chmury oraz różnokolorowe wrzosy. Najciekawsze prace wyeksponowane zostały w świetlicowej ,,galerii”.

26 października w świetlicy szkolnej oglądaliśmy film edukacyjny „Rytmy natury w Dolinie Baryczy”. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w „rytmy” naszej małej Ojczyzny zmieniające się na przestrzeni czterech pór roku. Poznali liczne gatunki ptaków występujące na naszym terenie (m.in. kormorany, nurogęsi, zimorodki). Dowiedzieli się także, w jaki sposób powstały stawy rybne, które są obecnie największym kompleksem stawów w Europie i stanowią unikatowy w skali świata obszar wodno-błotny.

10 października, w ramach edukacji ekologicznej, w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Drzewa, którego pomysłodawcą był Julius Sterling Morton – sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, wielki pasjonat i miłośnik przyrody. Rozmawialiśmy m.in. o bezcennym znaczeniu drzew, wymienialiśmy gatunki występujące w Polsce. Na zakończenie zajęć uczniowie malowali farbami jesienne drzewa.

5 października obchodziliśmy Dzień Uśmiechu, którego pomysłodawcą był Harvey Ball – autor symbolu żółtej, uśmiechniętej buźki. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto się uśmiechać i jak wielką moc posiada szczery, bezinteresowny uśmiech. Tego dnia wszyscy byli nad wyraz uśmiechnięci ☺☺☺ I życzymy sobie, aby szczery uśmiech jak najczęściej gościł na naszych buziach.