Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Malutka główka krokusa

nad śniegiem się pojawiła.

To znaczy, że już wkrótce

przybędzie wiosna miła.

Chyba wszyscy z utęsknieniem czekamy nadejścia wiosny, kiedy budząca się do życia przyroda nie tylko zachwyca, ale i napawa optymizmem. Wypatrują jej także dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Efektem ich oczekiwań były piękne prace plastyczne przedstawiające kolorowe, wiosenne kwiaty.

Drzewa zimą tylko wydają się być do siebie podobne, jednak każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Wyjątkowe są również prace plastyczne dzieci ze świetlicy szkolnej, które ukazują zimowe drzewa za pomocą różnorodnych technik plastycznych.

Radosny, przedświąteczny nastrój oczekiwania na święta udziela się chyba wszystkim. Tworzy go m.in. piękna, świąteczna dekoracja świetlicy wykonana przez dzieci podczas zajęć plastycznych.

Już niedługo wypatrywać będziemy pierwszej gwiazdy, a potem zasiądziemy przy wigilijnym stole. Życzymy więc sobie nawzajem radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.

6 grudnia do naszej świetlicy zawitał Mikołaj. Zrobił to bardzo dyskretnie, ponieważ musiał pojawić się wówczas, gdy dzieci miały jeszcze lekcje. Zostawił dla naszych uczniów różne słodkości. Zapewne ucieszył się, kiedy zobaczył swoje portrety wykonane podczas zajęć plastycznych. Jego wizyta skłoniła nas do rozmowy nt. materialnych i niematerialnych form pomocy drugiemu człowiekowi.