Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Za oknem pojawiają się już pierwsze oznaki wiosny. Śpiewają ptaki, kwitną przebiśniegi, krokusy. Dni są dłuższe i cieplejsze. Jednak ciągle zima nie chce odejść. Dziś w świetlicy rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny. Dzieci uznały że sprawdza się przysłowie „W marcu jak w garncu.” Pogoda bardzo szybko się zmienia  i przedstawia nam wszystkie pory roku. Chcąc zachęcić wiosnę do przyjścia uczniowie wykonali dekoracje do świetlicy. Śpiewając wiosenne piosenki, kolorowali ilustracje.

14 lutego obchodzimy Walentynki – dzień zakochanych. Na świetlicy również pamiętaliśmy o naszych najbliższych. Przez kilka dni rozmawialiśmy o różnych uczuciach : radości, smutku, miłości.... We wtorek (13 lutego) odwiedził nas p. Adam Bełza i przeprowadził krótkie zajęcia relaksacyjno-integracyjne. Dzieci wykonały piękne walentynkowe kartki. W dniu Walentego (14 lutego) uczniowie zastanawiali Co to jest miłość?. Wspólnie ułożyli definicje miłości i zaobserwowali, że są różne rodzaje tego uczucia: miłość rodzicielska, braterska, dziecka do rodziców, przyjacielska... Podsumowując zajęcia dzieci wykonały plakat „Najbardziej na świecie KOCHAM...”. Uczucia zostały skierowane do rodziców, ale także do dziadków, rodzeństwa, kolegów i domowych zwierzątek np. piesków. Plakat został zawieszony na jednej z tabli.

Dziś w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. W zdrowym ciele zdrowy duch. Uczniowie zastanawiali się jak duże znaczenie ma odpowiednie odżywiane się. Przedstawiali swoje pomysły na aktywny wypoczynek. Wykonali również prace plastyczną dotyczącą wartościowych produktów odżywczych, wykorzystując różne techniki.  Gry i zabawy ruchowe towarzyszyły nam przez cały dzień.

Dnia 11.01.2018 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego klas I-III „Pani Zima” zorganizowanego przez świetlice szkolną. Z 26 prac zostało nagrodzonych 6 przepięknych dzieł naszych uczniów. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów i dziękujemy za trud włożony w wykonanie prac. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Pod uwagę braliśmy estetykę wykonania, pomysł, użyte techniki oraz samodzielność wykonania. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

  • I miejsce Marysia Kowalów klasa I a
  • II miejsce Marysia Kulas klasa II a
  • III miejsce Magda Nadobna klasa III b
  • wyróżnienie Małgorzata Kamińska klasa II a
  • wyróżnienie Marysia Michalewicz klasa II a
  • wyróżnienie Asia Pieróg klasa III b

Wszystkie pracę można zobaczyć w sali świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy .