Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej, układając puzzle czy domino edukacyjne, poznają przede wszystkim zwierzęta zamieszkujące Dolinę Baryczy. Rozmawiamy jednak także o gatunkach bardziej egotycznych oraz narażonych na wyginięcie. Jednym ze zwierząt będących pod szczególną ochroną jest panda – bohaterka m.in. wielu bajek.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek dotyczących tego sympatycznego zwierzęcia, a za pomocą bibuły wykonały interesujące portrety pandy.

Malutka główka krokusa

nad śniegiem się pojawiła.

To znaczy, że już wkrótce

przybędzie wiosna miła.

Chyba wszyscy z utęsknieniem czekamy nadejścia wiosny, kiedy budząca się do życia przyroda nie tylko zachwyca, ale i napawa optymizmem. Wypatrują jej także dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Efektem ich oczekiwań były piękne prace plastyczne przedstawiające kolorowe, wiosenne kwiaty.

Drzewa zimą tylko wydają się być do siebie podobne, jednak każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Wyjątkowe są również prace plastyczne dzieci ze świetlicy szkolnej, które ukazują zimowe drzewa za pomocą różnorodnych technik plastycznych.