Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Radosny, przedświąteczny nastrój oczekiwania na święta udziela się chyba wszystkim. Tworzy go m.in. piękna, świąteczna dekoracja świetlicy wykonana przez dzieci podczas zajęć plastycznych.

Już niedługo wypatrywać będziemy pierwszej gwiazdy, a potem zasiądziemy przy wigilijnym stole. Życzymy więc sobie nawzajem radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.

6 grudnia do naszej świetlicy zawitał Mikołaj. Zrobił to bardzo dyskretnie, ponieważ musiał pojawić się wówczas, gdy dzieci miały jeszcze lekcje. Zostawił dla naszych uczniów różne słodkości. Zapewne ucieszył się, kiedy zobaczył swoje portrety wykonane podczas zajęć plastycznych. Jego wizyta skłoniła nas do rozmowy nt. materialnych i niematerialnych form pomocy drugiemu człowiekowi.

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji do świetlicy szkolnej zawitał Życzliwek, który przybył z daleka…, z Krainy Życzliwości. Życzliwek przywitał się ze wszystkimi i poprosił, aby dzieci powiedziały, co to znaczy być życzliwym. Następnie, podczas zabawy integracyjnej „Lubię Cię za…”, uczniowie mówili sobie nie tylko coś miłego, ale również dzielili się swoimi odczuciami, wówczas gdy słyszą miłe słowa. Gość musiał wrócić do swojej krainy, ale jego wizyta uświadomiła nam, że dzięki życzliwości świat może być lepszy, piękniejszy i weselszy.

29 października w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o naszej Ojczyźnie, o przypadającej niebawem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, o Polakach, którzy o upragnioną wolność walczyli. Niewątpliwie prawdziwym patriotą był Józef Piłsudski – wielki działacz społeczny i niepodległościowy, który w znaczący sposób przyczynił się do odzyskania niepodległości Polski po 123 latach niewoli.

Uczniowie wykonali interesujące prace plastyczne upamiętniające postać pierwszego marszałka. Ilustracja przedstawiająca Józefa Piłsudskiego na kasztance została ucięta na górze i na dole. Dzieci zgodnie ze swoją inwencją twórczą dorysowywały brakujące elementy: koronę drzewa, chmury oraz różnokolorowe wrzosy. Najciekawsze prace wyeksponowane zostały w świetlicowej ,,galerii”.