Zespół Szkół w Krośnicach

Dzień 27 listopada był szczególnym dniem dla grupy „Biedronek”. W tym dniu dzieci 3-letnie, uczęszczające pierwszy rok do przedszkola miały swoje święto- uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz pani dyrektor Joanna Jasięga i wicedyrektor Marzanna Kędzia. Dla maluszków ta pierwsza wyjątkowa uroczystość była ogromnym przeżyciem, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach  zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, że są prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci udowodniły, że potrafią: recytować wiersz, zaśpiewać piosenkę, zatańczyć, zagrać na instrumentach perkusyjnych, policzyć paluszki i gimnastykować się. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczyste ślubowanie powtarzając głośno słowo „przyrzekamy”. Aby przypieczętować to, co ślubowały przykleiły rączki ze swoimi imionami na „tablicy do ślubowania”. Kolejnym punktem programu było pasowanie. Pani dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka wielką kredkę dokonała uroczystego aktu pasowania na Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci  otrzymały dyplomy i upominki. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery. Życzymy naszym przedszkolakom by każdy dzień spędzony w naszym przedszkolu był tak radosny i słodki.