Zespół Szkół w Krośnicach

Dnia 21 listopada przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. W przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego Misia.
W tym roku zostaliśmy zaproszeniu do Centrum Edukacyjno Sportowo Turystycznego, aby wspólnie z gościem Panią Zofią Adamus świętować dzień Misia.  Pani
Zofia zaszczyciła nas miłą wizytą i przeczytała dzieciom bajkę o przygodach Misia. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje przytulanki, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z Misiami, próbowały smakołyków każdego Misia. Następnie  bawiły się przy Misiowych przebojach, obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych Misiach z dziecięcych bajek. Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez Panie z CETS-u  foto-budka Misiowa w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Na koniec każdy z przedszkolaków otrzymał order i dyplom „ Misiowego Przyjaciela” .Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.