Zespół Szkół w Krośnicach

Nasze przedszkole uczestniczy w akcji  pod hasłem: „ Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Głównym zadaniem akcji jest rozwijanie u dziecka potrzeby kontaktu z książką, zachęcanie do słuchania bajek, wierszy i opowiadań w wykonaniu rodziców, a w przyszłości do samodzielnego czytania. W ramach tego przedsięwzięcia zapraszamy rodziców naszych przedszkolaków, by raz w miesiącu odwiedzali nasze przedszkole i czytali dzieciom książki oraz  ich ulubione bajki. Dla naszych przedszkolaków jest to wspaniała okazja nie tylko do zapoznania się z różnymi rodzajami literatury dziecięcej, ale również do spędzenia niepowtarzalnych chwil z najbliższymi. Dnia 23 lutego nasze przedszkole odwiedziła pani Izabella Trzcińska- mama Filipka z grupy Motylków. W niezmiernie ciekawy i interesujący sposób zaprezentowała dzieciom wiersze Jana Brzechwy m.in. „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Leń”, „ Samochwała” i wiele innych. Podczas czytania wierszy zachęcała dzieci do korzystania z biblioteki w pobliskim CETS’ie- jesteśmy przekonani, że z pewnością zainteresowała książką niejednego przedszkolaka. Czytanie wierszy przeplatane było rozmowami na temat  wysłuchanych treści, a także nawiązaniem do przeprowadzenia kilku zabaw. Mama Filipka przeczytała także książkę pt. „Wesołe przygody Małego Jasia” na temat urodzin będące powodem do „wyprawienia” wszystkim przedszkolakom urodzin. Były kolorowe czapki, tradycyjne sto lat, gwizdki, cukierki, ciasteczka jak na prawdziwym przyjęciu urodzinowym. Dzieci były zachwycone i mile zaskoczone. Na Koniec dzieci pokolorowały przyniesione przez panią Izę kolorowanki o zimowej tematyce. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Izabelli za tak miłą wizytę oraz zapraszamy kolejnych Rodziców.