Zespół Szkół w Krośnicach

18 września 2017 r. grupa „ Pszczółki” uczestniczyła w wycieczce do ośrodka edukacyjnego „ Dom Drzewa” w  Wałkowej. Na początku przedszkolaki udały się do sali na parterze, w której  odbyło się zajęcie edukacyjne w formie projekcji filmu „Co daje las?”, dzieci z wielkim zaciekawieniem i aktywnością słuchały prelekcji  o darach lasu oraz ich znaczeniu w naszym życiu . Następnym etapem wycieczki były zajęcia plastyczne gdzie przedszkolaki wykonały wspólnie ćwiczenia  związane z tematyką oraz spróbowały swoich sił w tworzeniu  leśnych mieszkańców z szyszek i plasteliny. Końcowym etapem był spacer po lesie. W tym dniu dopisało naszym „ Pszczółką „ szczęście gdyż ujrzały one różne gatunki  grzybów, a nawet tropy zwierzyny leśnej, która niedawno tamtędy się przechadzała. Emocji było co nie miara, dzieci prześcigały się w odnajdywaniu grzybów. Przedszkolaki spędzili efektywnie i wesoło czas, wszystkim dopisywały humory- na pewno jeszcze tam wrócimy.