Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Dnia 8.12.2017 r. został rozstrzygnięty konkurs „Moja ulubiona postać bajkowa” Jury w składzie p.dyrektor, W. Wysopal i M. Mozdrzech, biorąc pod uwagę samodzielność i wkład pracy dziecka, nagrodziło następujące prace:

Kategoria 3- 4 latki :

I miejsce – Oliwia Szewc

II miejsce – Franciszek Biński

III miejsce – Aleksander Radziszewski

Kategoria 5 – 6 latki :

I miejsce – Natalia Doniecka

II miejsce – Anna Kocińska i Monika Trzcińska

III miejsce – Blanka Gajowa

Wyróżnienie 

Lena Goźdź

Ernest Nitkiewicz

Mila Trafankowska

Laureatom serdecznie gratulujemy !

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola, ale o dziwo nie jeden, a dwóch Mikołajów odwiedziło nasze progi.  Dzieci w wielkim skupieniu nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Święty Mikołaj zawitał do każdej grupy przedszkolnej, gdzie  wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi  piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

W środę (29listopada) oraz czwartek(30 listopada) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. W tym dniu dzieci wróżby zaczęły od wrzucenia monety do zaaranżowanej studni. Wymawiając zaklęcia "hokus pokus, czary mary" dowiedziały się kim zostaną w przyszłości- losując przedmiot z tajemniczego worka. Były kolorowe karteczki z wróżbą, cukierki z hasłem przewodnim oraz gra w butelkę, dzięki której dzieci odkryły co je czeka w przyszłości i czy wylosowany przedmiot z worka pokrywa się z daną wróżbą. Oprócz tradycyjnych wróżb takich jak układanie butów czy przekłuwanie serduszek z imionami przyszłych żon i mężów nie zabrakło również ciekawych doświadczeń o wybuchu wulkanu, znikających monetach czy samoczynnie wirującej kukurydzy. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwała wróżka i czarownica dodając w tym dniu szczyptę magii i szczęścia oraz pobudzając przy tym dziecięcą wyobraźnię. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz przede wszystkim do integracji grupy.

W dniu 29.11.2017r. w grupie 4-latków odbył się "koncert jesienny" dla rodziców. Celem było usystematyzowanie widomości o tematyce jesiennej jakie w tym czasie dzieci zdobyły oraz integracja społeczności przedszkolnej.

Koncert przebiegał w radosnym , jesiennym klimacie, udekorowanej sali.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne i recytatorskie. Chociaż nie po raz pierwszy występowały przed publicznością z pewnością stanowiło to dla nich nie lada przeżycie. Natomiast rodzice mieli możliwość podziwiania swoich pociech oraz oceny ich umiejętności i talentów aktorskich, które nagradzali gromkimi brawami.

"Jesień to pora znakomita", pora w której podziwiamy barwy ciepłe w koronach drzew, szeleszczące pod stopami liście i zachwycamy się eksplozją witamin w postaci owoców i warzyw. Mamy nadzieję, że rodzice po obejrzeniu koncertu już nigdy nie pomyślą o jesieni, że jest smutna nawet w deszczowy i wietrzny dzień.

 Kochani goście dziękujemy Wam za obecność!

Do zobaczenia za rok !