Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Dnia 02.10.2017r. dzieci z grupy „Pszczółek”, „Żabek” i „Biedronek” wybrały się do Krotoszyna na  musical profilaktyczny pt. „Nowe szaty króla”. „Nowe szaty króla” to znakomity musical pełen tańca i poruszającej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską. W opowieści tej główny bohater próbując nadążyć za modą zapomina o tym, co naprawdę ważne. Sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. W tym fascynującym musicalu, wiele momentów zachęca do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę oraz niebanalny, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 września zbliża się,

od malucha aż do starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

W dniu 22 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przedszkolaki z wszystkich grup obchodziły swoje święto na krośnickiej kolejce wąskotorowej dzięki uprzejmości Pana Wójta- za co serdecznie dziękujemy. Dzieci od samego rana w radosnych nastrojach  śmiało kroczyły do przedszkola. Z niecierpliwością czekały na śniadanie, po którym miało rozpocząć się świętowanie. Hasłem przewodnim tego święta w 2017 r było:  "Przedszkolaki święto mają przy czym grzecznie i radośnie czas spędzają" Najpierw w poszczególnych grupach odbyły się zabawy przybliżające święto Przedszkolaka, nastepnie wszystkie grupy udały sie na teren krośnickiej kolejki wąskotorowej.  Młodsze dzieci dojechały autobusem, starze natomiast dotarły pieszo, w radosnym korowodzie. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody możliwość przejechania się kolejką dostarczyła dzieciom wiele radości. Z uwagą siedziały w poszczególnych wagonikach podziwiając przy tym urokliwe krośnickie krajobrazy. Niektóre dzieci jechały kolejką po raz pierwszy. Przedszkolaki wróciły do domów z balonami i uśmiechami na twarzach po dniu pełnym wrażeń. Z pewnością w tym dniu czuły się ważne i wyjątkowe. Oto nam chodziło, by sprawić aby ten dzień był dla nich szczególny.

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie Świata”.

W dniu 18.09.2017 r. przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w zbieraniu śmieci do worków.

Naszej akcji przyświecało motto:

Jeśli świat będzie czysty- zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom od najmłodszych lat.

 

18 września 2017 r. grupa „ Pszczółki” uczestniczyła w wycieczce do ośrodka edukacyjnego „ Dom Drzewa” w  Wałkowej. Na początku przedszkolaki udały się do sali na parterze, w której  odbyło się zajęcie edukacyjne w formie projekcji filmu „Co daje las?”, dzieci z wielkim zaciekawieniem i aktywnością słuchały prelekcji  o darach lasu oraz ich znaczeniu w naszym życiu . Następnym etapem wycieczki były zajęcia plastyczne gdzie przedszkolaki wykonały wspólnie ćwiczenia  związane z tematyką oraz spróbowały swoich sił w tworzeniu  leśnych mieszkańców z szyszek i plasteliny. Końcowym etapem był spacer po lesie. W tym dniu dopisało naszym „ Pszczółką „ szczęście gdyż ujrzały one różne gatunki  grzybów, a nawet tropy zwierzyny leśnej, która niedawno tamtędy się przechadzała. Emocji było co nie miara, dzieci prześcigały się w odnajdywaniu grzybów. Przedszkolaki spędzili efektywnie i wesoło czas, wszystkim dopisywały humory- na pewno jeszcze tam wrócimy.