Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

W dniu 30.11.2018r. został rozstrzygnięty PLASTYCZNY KONKURS RODZINNY „MOJA OJCZYZNA”

Ocenę prac dokonali rodzice z poszczególnych grup poprzez oddanie głosu na pracę, która najbardziej im się podobała. Laureatami zostali:

I miejsce: Rodzina Juli Walczak z grupy „Misiów”

II miejsce: Rodzina  Wojtka Lwa z grupy „Motylki” oraz Rodzina Ksawerego Ziemniaka z   grupy „Żabki”

III miejsce Rodzina  Martyny Serweta z grupy „Biedronki” oraz Rodzina Franciszka Bińskiego z grupy „Misiów”.

Wyróżnienie otrzymała Rodzina Hani Maćkowiak z grupy „Pszczółki” i Rodzina Michaliny  Haberko z grupy „Biedronki”.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom.

Laureaci jak i uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami, wyrecytowanymi wierszami oraz tańcem. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy Święty Mikołaju!

Od najmłodszych lat powinniśmy rozbudzać zainteresowanie książką, dlatego też, przedszkolaki  z grupy „Motylki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci były zafascynowane magicznym dla nich miejscem. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Przedszkolaki dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem biblioteki. Poznały również zasady zachowania się w bibliotece i dowiedziały się jak należy dbać o książki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych wierszy o Mikołaju  i zbliżających się świętach i z zaangażowaniem kolorowały świąteczne obrazki. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki. Zajęcia w bibliotece dostarczyły wielu cennych informacji, zadowolenia i wrażeń.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. 30 listopada był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było rzucanie monetami do miski z wodą, lanie wosku, obrazki z zawodami. Nie zabrakło także ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki itp. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.