Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

21 marca w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny Konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji dziecięcej”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 46 dzieci, które wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnie i dzieci 5-6 letnie. Wykonawców oceniało jury w składzie: Joanna Pawlak i Ewa Chołodecka- przedstawiciele rodziców grup młodszych, Renata Szewc i Magdalena Ziemniak- przedstawiciele rodziców grup starszych, Małgorzata Waleńska- nauczycielka szkoły oraz Karolina Walaszczyk. Jury oceniało: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny i miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. 

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

W kategorii dzieci 3-4 letnich:

I miejsce: Hanna Chołodecka

II miejsce: Nina Raburska

III miejsce: Laura Maćkowiak

Wyróżnienie: Julia Łuczak i Lena Chałupka

W kategorii dzieci 5-6 letnich:

I miejsce ex aequo zajęli: Franciszek Biński, Robert Gorzkiewicz oraz Wojciech Słocki

II miejsce: Monika Burda

III miejsce: Hanna Maćkowiak oraz Wiktoria Nawrocka

Wyróżnienie: Gabriela Wieczorek, Anna Przerwa oraz Martyna Mikołajczyk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy zaś zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie małych artystów do występu, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów oraz motywacji do brania udziału w konkursach. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!

Czym powitać Cię Wiosenko

gdy zielona wracasz znów

chyba tańcem i piosenką

bo to milsze jest od słów

Dnia 21 marca dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w obrzędzie „Pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i okrzykiem „żegnaj zimo!” powitały zieloną porę roku – wiosnę. Było kolorowo, wesoło i radośnie.

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbywały się w naszym przedszkolu. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.  Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci podarowały dziadkom upominiki, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

12 lutego 2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Kanawałowy. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich prowadzący bal wodzirej w stroju Clauna. Przy dzwiękach znanych przebojów dzieci bawiy się świetnie. Przebrańcy chętnie uczestniczyli także w licznych konkursach, był też czas na pamiątkowe zdjęcia. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.