Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbywały się w naszym przedszkolu. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.  Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci podarowały dziadkom upominiki, a następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

12 lutego 2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Kanawałowy. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich prowadzący bal wodzirej w stroju Clauna. Przy dzwiękach znanych przebojów dzieci bawiy się świetnie. Przebrańcy chętnie uczestniczyli także w licznych konkursach, był też czas na pamiątkowe zdjęcia. Zabawa dostarczyła dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Okres Świąt  Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.   W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. 17 stycznia trzylatki z grupy „Biedronki” postanowiły zrobić miłą niespodziankę noworoczną  swoim rodzicom zapraszając ich na przygotowane pod okiem swojej pani Jasełka. Przedstawienie było  wyjątkowe. Mali aktorzy, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus. Wśród aktorów byli: Maryja, Józef, aniołki, gwiazdki, pastuszkowie i dzieci, które przyniosły prezenty dla małej Dzieciny. Nie zabrakło muzyki, tańca, ujmującej gry aktorskiej. Mali artyści pełni naturalnego wdzięku, swą opowieścią o narodzinach Dzieciątka dostarczyli widzom wielu wzruszeń. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role oraz za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. Nasze Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania potwierdziły to uśmiechy i gorące brawa rodziców. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas.

W dniu 30.11.2018r. został rozstrzygnięty PLASTYCZNY KONKURS RODZINNY „MOJA OJCZYZNA”

Ocenę prac dokonali rodzice z poszczególnych grup poprzez oddanie głosu na pracę, która najbardziej im się podobała. Laureatami zostali:

I miejsce: Rodzina Juli Walczak z grupy „Misiów”

II miejsce: Rodzina  Wojtka Lwa z grupy „Motylki” oraz Rodzina Ksawerego Ziemniaka z   grupy „Żabki”

III miejsce Rodzina  Martyny Serweta z grupy „Biedronki” oraz Rodzina Franciszka Bińskiego z grupy „Misiów”.

Wyróżnienie otrzymała Rodzina Hani Maćkowiak z grupy „Pszczółki” i Rodzina Michaliny  Haberko z grupy „Biedronki”.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom.

Laureaci jak i uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.