Zespół Szkół w Krośnicach

Prezentacja grup

Cześć, to my wesołe Żabki, do naszej grupy uszęszczają dzieci 5 i 6 letnie.

W grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmiezają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy na siłowni i na placu zabaw. Zawsze dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając w jej upiększaniu i dekorowaniu. Po zajęciach felaksujemy się i odpoczywamy słuchając bajek i muzyki. W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia.

„My jesteśmy Biedroneczki, 

ładni chłopcy i dzieweczki.

Mamy wszyscy po 3 latka 

i wesoła z nas gromadka.

Do przedszkola przychodzimy, 

zawsze grzecznie się bawimy. 

I śpiewamy i tańczymy,

w naszej grupie być lubimy.

A gdy smutny ktoś i płacze,

pogłaszczemy, przytulimy.  

Skakać, śmiać się też lubimy   

mało kropek nie zgubimy.”

Cześć! To my „Biedronki”. Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu liczącą 22 dzieci. Do naszej grupy uczęszczają dzieci 2,5 i 3 letnie. Choć poznaliśmy się dopiero niedawno, to już uwielbiamy razem spędzać czas. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek. Dużo czasu poświęcamy na poznanie zasad panujących w przedszkolu  oraz staramy się ich przestrzegać. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, tańców, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Jeśli pogoda na to pozwala, spędzamy czas na świeżym powietrzu bawiąc się na placu zabaw lub zwiedzając okolicę. Przez cały czas uczymy się samodzielności i wychodzi nam to już coraz lepiej. Mimo, iż różnimy się od siebie to tworzymy fajny i zgrany zespół. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam  mnóstwo radości i wzbogaca nas o nowe doświadczenia.

                                                                          Wychowawca: Alina Knefel

Grupa 5-latków liczy 24 dzieci. "Misie" charakteryzuje duża ciekawość świata, są spontaniczne zarówno w zabawie dowolnej jak i podczas zajęć organizowanych. Uwielbiają konstruować, chętnie śpiewają, uczestniczą w uroczystościach przedszkolnych, samodzielnie i bezpiecznie organizują sobie zabawy i zajęcia służące realizacji własnych pomysłów i zainteresowań.
Oprócz codziennych zajęć uczestniczą w zajęciach dodatkowych: język angielski, rytmika.
 
                                                              Wychowawca: Małgorzata Januszkiewicz

„ Jest gdzieś, wiadomo gdzie,

W naszym przedszkolu jest grupa,

Która PSZCZÓŁKAMI lubi nazywać się.

Gdy nasze pszczółki latają

Rodzice i nauczyciele problemów z nimi nie mają.”

Jesteśmy 6 - latkami nazywamy się „ PSZCZÓŁKI”, bo jesteśmy pracowite, dynamiczne, pełne energii i spontaniczne w działaniach. W naszej grupie jest 15 dzieci. Jest to grupa mieszana 5-6 latków. Dzieci 6-letnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne. Praca dydaktyczno- wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci. W bieżącym roku szkolnym rozwijamy umiejętności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Oprócz codziennych zajęć „PSZCZÓŁKI” uczestniczą w zajęciach dodatkowych :j. angielski, religia i rytmika. 
Jesteśmy samodzielne i zaradne. W przedszkolu miło spędzamy czas na zabawie jak i na zdobywaniu ciekawych wiadomości. Rozkwita w nas  wyobraźnia, fantazja oraz mowa i myślenie. Lubimy uczyć się nowych rzeczy, bo chcemy być jeszcze mądrzejszymi pszczółkami.

„My jesteśmy pszczółki małe,

Stroje mamy doskonałe,

Czarne pasy, żółte brzuszki,

My jesteśmy łakomczuszki,

Gdy się bawimy wszędzie latamy,

a gdy jest obiad przy stole siadamy”