Zespół Szkół w Krośnicach

Prezentacja grup

Cześć ! To my- grupa „ Misie”- trochę podrośliśmy.

Teraz jesteśmy już w grupie 4-latków. Nasza grupa liczy 25 dzieci.Bardzo się polubiliśmy i zżyliśmy, więc już łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami.Poznaliśmy już wszystkie przedszkolne zwyczaje, dlatego miło, wesoło i szybko mijają nam dni. Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat.Chętnie śpiewamy i tańczymy. Lubimy też tworzyć – nasze prace plastyczne są bajecznie kolorowe. Bardzo się cieszymy, że tworzymy wesołą grupę.

My jesteśmy motylkami,

Kolorowe skrzydła mamy,

I fruwamy tu i tam,

Gdzie słoneczko świeci nam”

„Nasze dzieci jak motyle fruwają po całej sali.

Są kolorowe jak kwiaty pachnące.

Każdemu się one podobają.

I wszystkich zadziwiają.

Są ozdobą całego przedszkola.

Dlatego pozwólmy im rozkwitać każdego dnia”

Motylki to najmłodsza, licząca 21 dzieci grupa 3 latków. W skład grupy wchodzi 12 dziewczynek i 9 chłopców.   Mamy dopiero po 2,5 oraz 3 latka i choć dopiero niedawno się poznaliśmy, to już uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć i budować. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Uczymy się zasad prawidłowego funkcjonowania w grupie oraz doskonalimy czynności samoobsługowe. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając kołysanek lub bajek. Codziennie stajemy się coraz bardziej  samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy się pomagać sobie nawzajem.  Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam  mnóstwo radości i wzbogaca nas o nowe doświadczenia. Małymi kroczkami, stajemy się aktywnymi odkrywcami świata. 

Cześć! To my „Biedronki”. Tworzymy zgraną grupę. Nasza grupa liczy 19 dzieci, w tym 17 sześciolatków i 2 pięciolatków. Naszą wychowawczynią jest pani Alinka. Jesteśmy bardzo weseli i rozbrykani. Przedszkole to nasz drugi dom. W naszej grupie jest miło, wesoło i zabawnie. Dobrze i bezpiecznie czujemy się w naszej sali, która jest pełna zabawek. Nikt z nas nie nudzi się, ponieważ codziennie dzieje się coś nowego. Wspólnie bawimy się, ale także uczymy. Chętnie śpiewamy piosenki, tańczymy, malujemy i bierzemy udział w zabawach ruchowych w sali i na powietrzu. Każdy dzień spędzony w naszej przedszkolnej gromadce jest ciekawy i wzbogaca nas o nowe przeżycia, doświadczenia, wiadomości  i umiejętności.

Cześć, to my wesołe żabki, do naszej grupy uczęszczają dzieci 5 i 6 letnie.

W grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze

działania z mierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania

świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. W czasie zajęć

śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy.

Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zawsze

dbamy o naszą salę sprzątając zabawki oraz pomagając

w jej upiększaniu i dekorowaniu. Po zajęciach  relaksujemy się

                                           i odpoczywamy słuchając bajek i muzyki.     

W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny

dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia.