Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

W piątek 15 czerwca dzieci z grupy „ Pszczółki” udały się na wycieczkę do zajazdu „Górecznik” w Przygodzicach. Pogoda tego dnia była przepiękna co sprzyjało przebywaniu na powietrzu w tak pięknej okolicy. Pobyt dzieci rozpoczęły warsztatami związanymi z  wypiekaniem chleba.  Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie kompleksu w którym znajdował się skansen oraz mini zoo.     Ciekawostką okazały się stare sprzęty rolnicze. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądał magiel, suszarnia, młocarnia, sieczkarnia, do czego służyły te narzędzia i jak one działały. Widziały stare żelazka "z duszą", a także najstarsze maszyny do szycia. Kolejną atrakcją było zwiedzania ścieżki edukacyjnej owadów, gdzie przedszkolacy dowiedzieli się dużo ciekawostek na temat pajęczaków, a owady powiększone kilkaset razy robiły na dzieciach duże wrażenie. Jednak główną atrakcją wycieczki był park przygód, gdzie radościom i figlom nie było końca. Po aktywnie spędzonym czasie dzieci troszkę zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola. Polecamy to miejsce, szczególnie podczas ładnej pogody!

Przez trzy dni w grupach: 3-latków, 5-latków oraz 6-latków w naszym przedszkolu  odbywały się uroczystości związane z Dniem Mamy i Taty, podczas której przedszkolaki zaprezentowały swoje programy taneczno – wokalno – recytatorskie. Po występach były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje umiejętności przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. 

Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. 

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków.

W dniu 06.06.2018 r. odbyła się zabawa dla dzieci z udziałem animatora. Zabawę poprzedził teatrzyk kukiełkowy „ Szewczyk Dratewka”.

Były tańce integracyjne i konkursy. Duże zainteresowanie wzbudziły bańki mydlane.

Każde dziecko mogło spróbować swoich umiejętności w tworzeniu baniek.

Zapraszamy do galerii !

29 maja przedszkolaki z grupy „Biedronki” wybrały się do Papugarni „Kubuś & Endriu” w Obornikach Śląskich. Na miejscu właściciel wytłumaczył dzieciom, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu, gdzie przebywają papugi. Na początku przedszkolaki były trochę wystraszone, ale już po chwili zaczęły oswajać się z ptakami. Papugi okazały się bardzo towarzyskie. Siadały na głowie, rękach i ramionach oraz dawały się głaskać. Wszystkie zachwycały swoimi pięknymi barwami. Każde dziecko miało pojemniczek ze specjalną karmą i mogło do woli je karmić. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tych egzotycznych ptaków. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, że mogły odwiedzić tak niecodzienne miejsce, a niektóre zamierzają tam wrócić z rodzicami.