Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

20 czerwca 2017 r.  dzieci z grupy Krasnoludków, Żabek i Biedronek pojechały na wycieczkę autokarową do Wioski Indiańskiej „Pocahontas”, znajdującej się pod Wrocławiem, na Zabrodziu.  Piórko w opasce, malowanie twarzy, nadanie  imion indiańskich, dym ogniska, dźwięki bębnów i śmiech współplemieńców wprowadziły dzieci w świat, w którym panuje kult przyjaźni i więzi z naturą. Dla dzieci przygotowano wiele aktywnych animacji, w czasie których poznawały  zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie. Animatorzy wykorzystywali nieskomplikowane narzędzia, pokazując jak bawić się w sposób prosty, a jednocześnie wymagający zaangażowania, umiejętności pracy w grupie i twórczego myślenia. Dzieci w czasie zabaw tj.: polowanie na bizona (strzelanie z łuku), łapanie węży, przejście przez tunel, omijanie pułapek, łowienie ryb, tropienie zwierząt w labiryncie, wdrapywanie się na Górę Siły, Mocy i Miłości, spotkanie z szamanem, ćwiczyły sprawność, zręczność, koncentrację, kreatywność, inicjatywę, rozbudzały zainteresowania, uczyły się współodpowiedzialności za grupę i integrowały się. Po każdej zabawie dzieci otrzymywały pieczątkę, na znak zdobytej sprawności, które wprawiały w zachwyt i dawały poczucie szczęścia.

Wycieczka była super. Bardzo nam się podobała!

29.05.2017r. dzieci z grupy  Krasnoludków i Żabek wzięły udział w zawodach taneczno- sportowych pod nazwa „PRZEDSZKOLA NA START”. Była to już 3 edycja imprezy pod nazwą „Przedszkola na start” organizowana przez UKS Szkółka Piłkarska Milicz. Gościem specjalnym imprezy była: Katarzyna Wicenciak-Duda, która opowiedziała wszystkim dzieciom jak ważna w tańcu i sporcie jest rozgrzewka a także zachęciła je do wspólnych ćwiczeń. W całej imprezie wzięło udział ok.300 dzieci z oddziałów przedszkolnych z Sułowa, Dunkowej, Krośnic, Cieszkowa, Wziąchowa Wielkiego, Nowego Zamku oraz Milicza. Jak widać konkurencja była spora. Gratulujemy naszym sportowcom i czirliderkom.

Dnia 11, 16 oraz 23 maja przedszkolaki z grupy: „ Krasnoludków”, „ Żabek”, „ Biedronek” i „ Pszczółek” odwiedziły  Dom Drzewa w Wałkowej.  Dom Drzewa był kiedyś wyłuszczarnią szyszek obecnie stał się ośrodkiem edukacji ekologicznej, dzięki któremu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie oraz pięknych okolicach Doliny Baryczy.

 „Na tropie leśnych zwierząt” taki temat wybrały dzieci z grupy „Żabek” oraz „Krasnoludków” . Przedszkolaki wcieliły się w role detektywów i szukały śladów i tropów zwierząt w przyrodzie . Trzeba przyznać, że bardzo wiele wiedziały i miały okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami. Po teorii przyszedł czas na leśną wyprawę, gdzie grupy mogły wykonać odciski tropów i zgadywać, do jakiego zwierzęcia należą.

„Ubarwienie ochronne zwierząt” to był kolejny temat, który wybrały przedszkolaki  tym razem z grupy „ Biedronek” Dzieci dowiedziały się, jak zwierzęta kamuflują się i jakie barwy obronne przyjmują. Po teorii „ Biedroneczki „ spędziły czas  w lesie gdzie miały okazję wspólnie się pobawić, co miało duży związek z omawianym tematem. Dzieci były żabkami i miały dobrze kamuflować się przed szukającym ich bocianem. Ile było śmiechu i radości. Na koniec przedszkolaki zwiedziły część historyczną budynku a podsumowaniem było ognisko.

„Od nasionka do drzewa” był ostatnim z tematów wybranym przez grupę „ Pszczółek”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak rośnie las i co jest jego początkiem oraz uczyły się rozróżniać nasiona drzew. Dzieci zobaczyły, jak szyszki różnych gatunków drzew iglastych różnią się od siebie a także poznały zasady zachowania się w lesie.

Edukacja przebiegała w wesołej atmosferze, a dzieci bardzo z wielkim zaangażowaniem i zachwytem brały udział w zajęciach. Przedszkolaki serdecznie dziękują Nadleśnictwu oraz Panią Prowadzącym za tak owocne spotkanie. 

Dnia 19 maja w ramach akcji „ Bohater Tygodnia” w grupie „Pszczółek” gościliśmy mamę  Julii Kagan – Panią Alinę , która jest jednym z właścicieli Restauracji „ Lema” w Miliczu. Przedszkolaki dzięki mamie Julii miały możliwość zobaczenia prawdziwej karty menu ,przy czym mogły się nauczyć  jak prawidłowo postępować przy składaniu zamówienia .Pani Alina również zaprezentowała dzieciom, piękne dekoracje jakie  można wyczarować z owoców i warzyw. Dzieci z pełnym zachwytem obserwowały zwinność rąk Pani Aliny. Następnie wszyscy, w miłej atmosferze dokonali degustacji pyszności restauracyjnych, które w mig znikały z talerzy. Dzięki mamie Julii pobudziliśmy do pracy nasze zmysły tj: węch, smak, wzrok.  Serdecznie dziękujemy Pani Alinie za zaangażowanie w akcje” Bohater Tygodnia” .