Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

W piątek 14 września 2018r. uczniowie klas I-III wzięli udział w bardzo ciekawej akcji – Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy skupione na działaniach, które pomagają dzieciom (i nie tylko!) odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i zaprezentować pasje. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka, która odegrała znaczącą rolę w życiu małej Vashti, bohaterki książki Petera Reynoldsa.

Tego dnia obejrzeliśmy film „The Dot”, w którym poznaliśmy historię Vashti, tworzyliśmy piękne, kropkowe dzieła sztuki, przeprowadziliśmy tęczowy eksperyment, a także wypełnialiśmy kreatywne karty pracy z kropką w roli głównej. To był bardzo udany czas, który zakończyliśmy wnioskiem, że zawsze trzeba wierzyć w siebie i rozwijać talent, który ma każdy z nas.

                                                                 Aleksandra Trzcińska i Elżbieta Figura

12 września br. uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami Anną Drobiną-Tuśnio i Dariuszem Ratajem oraz nauczycielem historii Dariuszem Kaliszczakiem odwiedzili stolicę Dolnego Śląska.

Pierwszym etapem naszej wycieczki było kino. Obejrzeliśmy film Dywizjon 303. Historia prawdziwa inspirowany książką Arkadego Fiedlera reprezentującą literaturę faktu. Mogliśmy podziwiać polskich lotników z 303 Dywizjonu Myśliwskiego im. Tadeusza Kościuszki, prawdziwych asów przestworzy, którzy w 1940 r. w czasie bitwy o Anglię zasłynęli z nieprawdopodobnych umiejętności i największej liczby zestrzeleń samolotów niemieckich. To właśnie o nich premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill powiedział: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.

Następny punkt programu stanowiło Muzeum Miejskie Wrocławia. W Muzeum Militariów zobaczyliśmy m.in. kolekcje broni palnej i białej, hełmy wojskowe, pamiątki historyczne, mundury z okresu II wojny światowej. O zgromadzonych eksponatach w interesujący sposób opowiadał pan Dariusz Kaliszczak, a każdy z nas mógł zabrać ze sobą pamiątkową zakładkę do książki.

Ten dzień był pełen wrażeń. Niewątpliwie był także swoistą lekcją patriotyzmu.