Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

7 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Krośnicach odbyły się już po raz dwunasty Mistrzostwa Szkoły w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „PIRUET” w ramach XII Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym „PIRUET”.

W konkursie wzięli udział uczniowie „0” i klas I – VI SP. Zadaniem 43 uczestników było zakręcenie bączkiem matematycznym „Piruet” i narzucenie na niego jak największej ilości pierścieni.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

Organizatorami mistrzostw były nauczycielki: Edyta Dwojak i Iwona Ciupak.

Przyznano następujące miejsca w kategoriach:

„O”

I m. Hubert Kolarski

II m. Maksymilian Kołt

III m. Maciek Serweta

 kl. I

I m. Amelia Sapa

II m. Antoni Kurzawa

III m. Kuba Chałupka

kl. III

I m. Kasia Staromłyńska

II m. Michał Gołębiowski

III m. Maja Trzcińska

 kl.IV

I m.     Katarzyna Kępka

II m. Julia Sajewicz

III m. Patrycja Giewiada      

 kl. OPEN

I m.     Kacper Konieczny     

II m. Jakub Andrzejczyk

III m. Sebastian Doniecki

 

ZWYCIĘZCY MISTRZOSTW SZKOLNYCH

W KRĘCENIU BĄCZKIEM MATEMATYCZNYM „PIRUET” 2017

I miejsce:  Kacper Konieczny – kl. VIb    34 punkty

II miejsce:  Jakub Andrzejczyk – kl. IIIB   34 punkty

III miejsce:  Sebastian Doniecki – kl. VIb   33 punkty

Dnia 07.12.2017r. dwie klasy V wraz z wychowawcami wybrały  się na wycieczkę z okazji Mikołajek.   Planem wycieczki był seans filmowy pt. "Mikołaj w każdym z Nas". Film ten został wybrany w celu budowy postaw prorodzinnej oraz proświatecznej z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Po seansie filmowym razem z uczniami udaliśmy się do pobliskich restauracji znajdujących się na obiekcie centrum Korona we Wrocławiu. Posiłek spożywalismy wspólnie w celu poprawy kontaktu uczeń- nauczyciel nauczyciel- uczeń oraz uczeń- uczeń. Dzięki wspólnemu spożywaniu posiłku uczniowie mogli się lepiej zintegrować, a niektórzy z nich dzielili się z innymi. 
Kolejnym celem wycieczki było odwiedzenie parku trampolin Gojump.Uczniowie podczas zajęć w/w parku mieli okazję rozwijać swoją postawę zdrowotną oraz zostali zachęceni do uprawiania sportu. Mogli oni również rozładować swoje napięcie emocjonalne.
Uczniowie z wycieczki wrócili zadowoleni.

1 grudnia obydwie klasy czwarte, wraz ze swoimi wychowawczyniami Anną Wietrzyńska i Magdaleną Kłudką-Sobieraj oraz panią pedagog Aleksandrą Trzcińską, odwiedziły Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych, które znajduje się w Podziemiach Wzgórza Partyzantów we Wrocławiu. Figury z wosku i masy plastycznej wyglądają bardzo naturalnie. Wśród nich mogliśmy zobaczyć Króla Lwa, stado Minionków, bohaterów z „Władców Pierścieni” czy „Epoki lodowcowej”. Obok olbrzyma Hulka oraz Batmana wisi rozpostarty na pajęczynie Spiderman.  Uczniowie nader chętnie spróbowali swoich sił w roli bandu muzycznego, gdzie czekały na nich instrumenty - akordeon, perkusja, gitary.

Wyjątkowość tego Muzeum polega na tym, że wszystkiego można tu dotknąć. Można wsiąść do sań św. Mikołaja, pogłaskać Króla Lwa. zrobić fotkę z Harrym Potterem, założyć w gondoli maskę wenecką, pośmiać się z siebie samego w gabinecie krzywych zwierciadeł, wejść na czworakach do domu Smurfów.  Dopełnieniem wizyty były warsztaty plastyczne.

                                                                                                Anna Wietrzyńska

W piątek, 24 listopada udekorowana w narodowe symbole aula Szkoły Podstawowej w Krośnicach wypełniła się uczniami klas I- III. W tym dniu w szkole odbywał się Festiwal Piosenki Patriotycznej. Przygotowania do występu trwały wiele dni, a mali wykonawcy z zaangażowaniem uczyli się tekstów i ćwiczyli melodie utworów. Podczas występów uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar, a wiele zespołów wystąpiło w ciekawych dostosowanych do treści utworów strojach. Wśród pieśni i piosenek patriotycznych można było usłyszeć : Legiony, Szarą piechotę, Przybyli ułani, Pałacyk Michla, Bartoszu, Bartoszu, Żeby Polska, była Polską itp. Wiele znanych piosenek śpiewała cała sala. Uroczystość wzbudziła wiele ciepłych emocji i wzruszeń. Wszystkim gratulujemy występów, a wychowawcom dziękujemy za przygotowanie dzieci.