Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

12 października obie klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyjazdu było zwiedzenie dwóch muzeów. W Muzeum Poczty i Telekomunikacji dzieci miały okazję poznać historię rozwoju polskiej poczty, która swoimi początkami sięga XVI wieku. Obejrzały zabytkowe urządzenia służące do porozumiewania się na odległość. Zdziwienie wzbudziły stare modele telefonów, niegdysiejsze radia i urządzenia grające. Zadziwił stary komputer i telewizory z lat 50-tych. A patefon ? O, to już naprawdę zamierzchła przeszłość. Uczniowie projektowali swój znaczek pocztowy i adresowali pocztówkę.

Jeśli któryś z uczniów nie wiedział, co to jest farmacja, to po wizycie we wrocławskim Muzeum Farmacji przy ul. Kurzy Targ, już na pewno wie, czym zajmuje się ta dziedzina nauki. Poznał w zarysie historię lecznictwa, a to wszystko w sposób atrakcyjny, bo poglądowy, adekwatny do wieku. Z czym kojarzyć się może alchemia? Oczywiście z grą komputerową i Potterem.

Żadna albo prawie żadna wycieczka nie może obyć się bez wizyty w MC`Donaldzie. Tak było i tym razem. Pojechało nas dużo, zatem trzeba było swoje odstać w kolejce, ale co tam…

Wyjazd udany, bo i pogoda dopisała, dzieci poznały nowe rzeczy, mogły pobyć ze sobą w innych, niż szkolne, okolicznościach.

Nad całością czuwały Anna Wietrzyńska, Magdalena Kłudka-Sobieraj, Aleksandra Trzcińska i Agnieszka Szuleta.

                                Anna Wietrzyńska

Jubileuszowe XX Święto Sadów w Wierzchowicach uświetnił występ uczniów z klasy II i IV ze Szkoły Podstawowej w Krośnicach. Przedstawienie o darach jesieni przygotowały: Anna Wietrzyńska, Magdalena Kłudka-Sobieraj i Renata Hajduk. 

Fotografie Joanna Wietrzyńska 

5 października ukazał się pierwszy numer gazetki „Nasza” przygotowany przez uczniów klasy IIIb.

 Pomysł na własną gazetkę narodził się w głowach już na początku września. Postanowiliśmy więc połączyć nasze różnorodne talenty i zainteresowania i stworzyć coś własnego. Z dumą prezentujemy nr 1 „Naszej”.