Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

W dniach 5 i 7 marca 2019 uczniowie naszej szkoły, głównie z klasy szóstej mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficzny, które poprowadziła p.Anna Sobolewska z Milicza. Podczas zajęć pani fotograf opowiedziała nam co oznacza długi czas naświetlania i jak wyglądają zdjęcia z jego zastosowaniem. A następnie mogliśmy poczuć się malarzami światłem i według własnych pomysłów malować obrazy światłem z wykorzystaniem różnorodnych przedmiotów świecących np. mieczy świetlnych, oświetlenia choinkowego, kul świecących. Efekty były dla nas zaskakujące, zdarzało się, że niektórzy uczestnicy znikali z fotografii. Dziękujemy pani Annie, że mogliśmy się świetnie bawić, ale też dowiedzieliśmy się o możliwościach aparatów fotograficznych. Dziękujemy także panu dyrektorowi i pracownikom CETS, za przygotowanie i umożliwienie skorzystania z sali. Opiekunami grup były M. Kędzia, M. Zmyślona, M.Tomczyk.

1 marca w Zespole Szkół w Krośnicach odbyła się uroczystość upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie, wraz z nauczycielkami Anną Wietrzyńską i Beatą Żurek przygotowały inscenizację przywodzącą na pamięć tych żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej, nie godząc się na przywiezione z Moskwy władze i bezgraniczne posłuszeństwo Stalinowi, nie złożyli broni. Żołnierze Niezłomni, wierni obrońcy Rzeczpospolitej, skazani na zapomnienie – wracają. Zdradziecko mordowani w UB-eckich katowniach, grzebani w bezimiennych mogiłach – wracają. Podczas apelu przypomniano kilka postaci spośród tysięcy walczących w latach 40-tych i 50-tych ubiegłego stulecia. Do apelu stanęli: Zygmunt Szyndzielarz PS. Łupaszka, Hieronim Dekutowski ps. Zapora, rotmistrz Witold Pilecki, Józef Kuraś PPS. Ogień, Danuta Siedzikówna ps. Inka. Ci którzy przeżyli i wyszli po latach z więzień, traktowani byli jak obywatele drugiej kategorii. 1 marca mieliśmy okazję uczcić Ich pamięć.

                                                                                                Anna Wietrzyńska

Klasa pełna uczniów, którzy dobrowolnie siedzą w szkole do 19:00 i są z tego faktu zadowoleni? Tak, wiemy, że trudno w to uwierzyć, jednak to prawda!

27 lutego klasy drugie z wielką radością przybyły do szkoły, która jak się potem okazało, zamieniła się w kino!

Uczniowie z dużym skupieniem obejrzeli film „Smerfy- poszukiwacze zaginionej wioski”, zajadając się popcornem i relaksując na materacach i poduszkach.

Była to doskonała okazja by spędzić czas w miłym towarzystwie i pokazać, że szkoła nie musi kojarzyć się z ciężką pracą i nudnymi zadaniami.

Pozdrawiamy wszystkich kinomaniaków!

W miniony piątek, 24 lutego 2019, klasy I-IV miały okazję wziąć udział w spotkaniu ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu. Spotkanie zostało zorganizowane w auli naszej szkoły.

Strażacy przypomnieli o zagrożeniach w sezonie grzewczym i wyjaśnili, jak ustrzec się przed ewentualnym zatruciem niewidzialnym tlenkiem węgla. Poza tym, poruszono tematykę zachowania bezpieczeństwa w trakcie zabaw na lodzie i zasad udzielania pierwszej pomocy  ofiarom zimowych wypadków. Następnie strażacy przypomnieli numery alarmowe i zainscenizowali rozmowy telefoniczne z uczniami, którzy wcięli się w rolę świadków wypadku. Na koniec, czekała na uczestników spotkania miła niespodzianka – uczniowie mogli uruchomić gaśnice proszkowe.

Ponad godzinna prelekcja na temat bezpieczeństwa i odwiedziny strażaków na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów.