Zespół Szkół w Krośnicach

Sukcesy

W naszej szkole dnia 26.10.2018r odbył się szkolny konkurs pod hasłem Jan Paweł II-Papież Ludzkich Serc. Zwycięzcami zostali uczniowie Dominik Głowiński i Adam Zalewski  z klasy VI a.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na konkursie powiatowym, który odbędzie się 16.11.2018r w Szkole Podstawowej w Dunkowej.  

Dnia 21 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs kaligraficzny. Ze sztuką pięknego pisania walczyli uczniowie klas IV-VI.

Jury w składzie p. Anna Wietrzyńska i p. Beata Żurek wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie powiatowym.

Do dalszego etapu przeszli:

Dagmara Rutka- klasa VI b,Weronika Oroń- klasa VI b oraz Martyna Olek i Julia Sajewicz z klasy IVa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

8 lutego 2018r. troje finalistów szkolnego  konkursu „Wiedzy  o sakramentach świętych” : Barbara Zakrzewska, Paweł Stefański  i Mateusz Monastyrski  uczestniczyło  w powiatowym etapie , który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miliczu .

Udział w nim wzięło 14 uczniów klas V-VII  z placówek powiatu milickiego, którzy reprezentowali wysoki poziom wiedzy. Celami konkursu było : pogłębianie wiary  w obecność Chrystusa w sakramentach Kościoła, ukazanie sakramentów Kościoła jako znaków obecności i działania Jezusa Chrystusa, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z innych szkół .

Mateusz Monastyrski  zdobył 3 miejsce , a Barbara i Paweł otrzymali wyróżnienia. Serdecznie  gratulujemy ! Wszyscy  uczestnicy  otrzymali dyplomy i nagrody książkowe , które wręczyła pani Dyrektor Anna Papierowska. Organizatorzy konkursu Pani Magdalena Śliwowska-Delczyk i Pan Paweł Sorbicki zadbali o słodki akcent spotkania, jak przystało na tłusty czwartek , nie zabrakło pączków.   

Uczniów do konkursu przygotowały katechetki : Elżbieta Szydełko-Ratyńska i Aneta Rataj. Konkurs był koordynowany przez    Powiatowe Centrum Edukacyjne i Psychologiczno-Pedagogiczne w Miliczu.

20 grudnia w szkole we Wróblińcu odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Nawrot z klasy VI oraz Marzena Sobolewska i Kacper Możdrzech - oboje z klasy III gimnazjum. I miejsce w kategorii klas IV - VI zajął Mikołaj Nawrot, który  zaprezentował wiersz nieznanego autora zatytułowany „Anioł mój”.

                                                                                               Anna Wietrzyńska