Zespół Szkół w Krośnicach

Sukcesy

8 lutego 2018r. troje finalistów szkolnego  konkursu „Wiedzy  o sakramentach świętych” : Barbara Zakrzewska, Paweł Stefański  i Mateusz Monastyrski  uczestniczyło  w powiatowym etapie , który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miliczu .

Udział w nim wzięło 14 uczniów klas V-VII  z placówek powiatu milickiego, którzy reprezentowali wysoki poziom wiedzy. Celami konkursu było : pogłębianie wiary  w obecność Chrystusa w sakramentach Kościoła, ukazanie sakramentów Kościoła jako znaków obecności i działania Jezusa Chrystusa, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z innych szkół .

Mateusz Monastyrski  zdobył 3 miejsce , a Barbara i Paweł otrzymali wyróżnienia. Serdecznie  gratulujemy ! Wszyscy  uczestnicy  otrzymali dyplomy i nagrody książkowe , które wręczyła pani Dyrektor Anna Papierowska. Organizatorzy konkursu Pani Magdalena Śliwowska-Delczyk i Pan Paweł Sorbicki zadbali o słodki akcent spotkania, jak przystało na tłusty czwartek , nie zabrakło pączków.   

Uczniów do konkursu przygotowały katechetki : Elżbieta Szydełko-Ratyńska i Aneta Rataj. Konkurs był koordynowany przez    Powiatowe Centrum Edukacyjne i Psychologiczno-Pedagogiczne w Miliczu.

20 grudnia w szkole we Wróblińcu odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Nawrot z klasy VI oraz Marzena Sobolewska i Kacper Możdrzech - oboje z klasy III gimnazjum. I miejsce w kategorii klas IV - VI zajął Mikołaj Nawrot, który  zaprezentował wiersz nieznanego autora zatytułowany „Anioł mój”.

                                                                                               Anna Wietrzyńska

Powiatowy Konkurs „Papież ludzkich serc-Jan Paweł II” – Rozstrzygnięty!

W czwartek 16 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej  w Dunkowej odbył się XIII Powiatowy konkurs religijny „Papież ludzkich serc – Jan Paweł II”. Wzięło w nim udział osiem szkół z powiatu milickiego. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Zaryczański i Marcin Szmigiel. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą na temat życia  i nauczania Jana Pawła II np.: znać łacińskie tytuły papieskich - Encyklik oraz ich tematykę.

Uczeń naszej szkoły  - Szymon Zaryczański zajął III miejsce.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs był koordynowany przez Powiatowe Centrum Edukacyjne  i Psychologiczno-Pedagogiczne  w Miliczu.

 

Dnia 15 listopada w Szkole Podstawowej w Bukowicach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski  pt. „ W hołdzie Wandzie Chotomskiej”. Poziom prezentowany przez uczestników był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Szyrner, która wyrecytowała  wiersz pt. „ Dziura w moście” i Janek Kolasa, który recytował wiersz pt. „ Dziurki w serze”. Nasi reprezentanci bardzo się spisali. Laura zdobyła II miejsce, a Janek wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, upominki, a laureaci nagrody książkowe. Gratulujemy!