Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

11 czerwca 2018 r. odwiedziliśmy Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Złotówku. Powitał nas młody pies myśliwski. Nieopodal dokazywał mały dzik. Za ogrodzeniem przechadzały się sarny i daniele. Duże poruszenie wzbudził paw, który akurat rozłożył swój wspaniały ogon. Kiełbaska z rusztu smakowała wybornie.

                                                                          Anna Wietrzyńska i Magdalena Sobieraj

W piątek, 18 maja 2018 r. o godz. 14 na wrocławskim Rynkurozpoczęła się patriotyczna uroczystość. Ponad 100 pocztów sztandarowych ze szkół biorących udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” wzięło udział w wyjątkowej paradzie. Przed uczniami defilowała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych. Przy jej akompaniamencie wciągnięto na maszt flagę narodową. Później poczty złożyły meldunek o gotowości do wyjazdu na Kresy. Opuszczone polskie cmentarze na Ukrainie będzie w tym roku porządkować blisko 1500 wolontariuszy. Dzięki nim około 150 nekropolii zostanie uratowanych od zapomnienia.

Po przemarszu pocztów sztandarowych odbyły się występy zespołów kresowych.

W akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia „ oraz w paradzie pocztów sztandarowych we Wrocławiu wzięli już po raz IX raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Krośnicach. Podczas akcji w szkole zebrano 1646,50 zł.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

W dniu 9.05.2018 odbyły się zawody powiatowe w ,, Czwórboju LA”  w Miliczu. W zawodach wystartowały szkoły SP 2 Milicz, SP Sułów, SP Cieszków, SP Bukowice i SP Krośnice w kategorii dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi chłopcy wygrywając zawody a w pokonanym polu pozostawili SP Cieszków – II miejsce i SP 2 Milicz - III  miejsce. Indywidualnie super wyniki uzyskali Marcin Szmigiel w biegu na 60 m – 8,3 sek.- I miejsce, Maciek Czemerys w skoku w dal 4,40 m. -I miejsce, Kornel Giewiada w biegu na 1000 m – 3,31 min. – III miejsce. Nasze dziewczęta w bardzo odmłodzonym składzie zajęły IV miejsce a wygrała szkoła SP Cieszków. Indywidualnie Patrycja Giewiada bieg na 600m. – II miejsce.

Skład drużyny chłopców: Mikołaj Nawrot, Igor Bortkun, Marcin Szmigiel, Daniel Sorżycki, Kornel Giewiada, Maciej Czemerys.

Skład drużyny dziewcząt: Kinga Filipiak, Kinga Pauś, Basia Zakrzewska, Małgorzata Tokaj, Patrycja Giewiada, Julia Sajewicz, Kasia Boguś.

Opiekunem drużyn był nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Rataj.

W dniu 24.04.2018r. odbył się w naszej szkole I Powiatowy Turniej Matematyczny, w którym wzięły udział reprezentacje z sześciu powiatowych szkół podstawowych: z Bukowic, Kuźnicy Czeszyckiej, Milicza, Pakosławska, Sułowa i Krośnic. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Krośnice Andrzej Biały, pani Dyrektor Zespołu Szkół Wiesława Wysopal. Każda ze szkół wystawiła dwuosobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a: Hanna Stach i Nikola Krawczyk.

Głównymi celami turnieju było nie tylko sprawdzenie wiedzy przedmiotowej uczniów, ale również umiejętności pracy w grupie oraz komunikacji między członkami drużyn. Najważniejszą zasadą podczas rozwiązywania zadań było to, żeby wykonywać je wspólnie. Wszystkie zadania zostały przygotowane przez nauczycielki matematyki: Beatę Wojtaszek, Magdalenę Zmyśloną i Edytę Dwojak.

Zadania zostały zebrane w pięć pakietów po trzy zadania, a na rozwiązanie jednego zestawu uczniowie mieli przeznaczone ok. 15 minut. Zestawy zawierały między innymi rebusy, zapałczane łamigłówki, anagramy, wykreślanki, rozsypanki, szarady i inne zadania wymagające logicznego myślenia i sprytu.  

Komisja w składzie: p. Maria Łaskawa z Kuźnicy Czeszyckiej, p. Ewa Kolasa z Bukowic, p. Edyta Dwojak i Magdalena Zmyślona, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – AD Astra Milicz

II miejsce – Bukowice

III miejsce – Sułów

Nad całością czuwała p. Beata Wojtaszek. Podczas sprawdzania zadań uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, którego sponsorem był Wójt Gminy Krośnice Andrzej Biały oraz Rada Rodziców.

Na końcu turnieju matematycznego odbyło się uroczyste wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów i upominków oraz nagród zwycięzcom, które ufundowała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Wiesława Wysopal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!

                                                                                                     Organizatorki:

                                                                                            Beata Wojtaszek

                                                                                        Magdalena Zmyślona

                                                                                             Edyta Dwojak