Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

W dniach 19 - 21 06 2017r. 19 uczniów naszej szkoły wzięło udział  w wycieczce turystyczno - sportowej  do GŁUCHOŁAZ, woj. opolskie. W wycieczce wzięli udział również uczniowie Zespołu Szkół w Kuźnicy Czeszyckiej. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników bogaty program pobytu zawierający obok elementów turystyczno – krajoznawczych również zajęcia sportowe i zajęcia zawierające elementy profilaktyki uzależnień. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili m.in. Nysę ( jezioro nyskie ), Głuchołazy ( rynek, basztę miejską ), zdobyli szczyt Przednia Kopa ( 503 mn.p.m. ), rezerwat ''Las Bukowy'' przy promenadzie spacerowej oraz znajdujące się też w pobliżu pochodzące z XVI wieku sztolnie po eksploatacji złota. W drodze powrotnej zawitali do Otmuchowa ( jezioro otmuchowskie ).

Uczestnicy pobytu po raz kolejny dali przykład, że wspaniali umieją się integrować, wspólnie bawić i brać udział w różnych zajęciach, chociaż reprezentują różne szkoły. Należało by takie wspólne wyjazdy organizować w przyszłości.

Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali nauczyciele: Przemysław Noga i Dariusz Kaliszczak ( ZS w Krośnicach) oraz Alicja Kaik i Piotr Morawek ( ZS w Kuźnicy Czeszyckiej )

Dnia 21.06.2017r. odbyły się lekcje pokazowe przyrody dla uczniów zerówki.  Uczniowie klasy II B pod okiem  pani Edyty Dwojak i Emilii Głód przygotowali w tym celu różne stanowiska, na których dzieci mogły m.in. obejrzeć biologiczne eksponaty, obserwować preparaty pod mikroskopem, skorzystać z edukacyjnych gier na komputerach, użyć tablicy multimedialnej oraz oglądać chemiczne eksperymenty. 

Dnia 19.06.2017 dwie klasy wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Klasa VIb wybrała się do kina, natomiast klasa IVa wzięła udział w warsztatach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej „Bioodkrywcy”, które odbyły się we wrocławskim ZOO. Każdy uczeń otrzymał mapę ZOO oraz zeszyt zadań, na mapie zaznaczone były punkty- zadania, które mieliśmy odnaleźć i wykonać, następnie otrzymywaliśmy naklejki za poprawnie wykonane zadanie. Pogoda była przepiękna, ale odnalezienie wszystkich zadań wymagało od nas dużego wysiłku. Na końcu pobytu w ZOO wzięliśmy udział w wykładzie, gdzie dowiedzieliśmy się jak możemy zadbać o gatunki, które są zagrożone wymarciem.

Po intensywnym pobycie w ZOO obydwie klasy wybrały się do Parku Trampolin GOJump, gdzie mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności akrobatyczne na dużej ilości trampolin oraz wspinać się i zjeżdżać do basenów wypełnionych gąbkami- bardzo się zmęczyliśmyJ

Pobyt we Wrocławiu zakończyliśmy pysznymi lodami w Centrum Handlowym Korona i zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do Krośnic wraz z naszymi wychowawcami i rodzicami-opiekunami.

W dniu, 29 maja o godzinie 14.00 na wrocławskim Rynku odbyła się uroczystość podsumowania VI edycji akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Oficjalną uroczystość rozpoczęła defilada pocztów sztandarowych z ok.100 dolnośląskich szkół uczestniczących w tej akcji. Na czele pochodu szła  orkiestra,  która  nadawała ton defiladzie.

Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz opiekunowie Renata Hajduk  i Beata Sobczak.

Po paradzie uczestnicy przemarszu i wszyscy zgromadzeni na placu uroczyście odśpiewali „Rotę”.

Obecność gości w osobach: Jego Eminencji księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza, Prezydenta Wrocławia, Dyrektora TVP oddział we Wrocławiu, Burmistrzów, Wójtów, Starostów, dyrektorów szkół, nauczycieli - podkreśliły znaczenie tego patriotycznego koncertu.

Uwieńczeniem tegorocznej akcji był uroczysty koncert zespołów  z Kresów oraz polskich między innymi Zespołu Tańca Ludowego UMCS z Lublina.

Podczas koncertu popłynęły podziękowania dla uczniów, ale także ich wychowawców za wsparcie tej szlachetnej akcji i za wakacyjną pracę przy porządkowaniu zaniedbanych polskich nekropolii.

Przed koncertem  na specjalnym spotkaniu zostały wręczone statuetki i dyplomy wspierającym akcję burmistrzom, wójtom i starostom, oraz przyjaciołom Kresów.

                                                                                                          Renata Hajduk