Zespół Szkół w Krośnicach

13 stycznia 2018 roku uczniowie dwóch klas III Gimnazjum w Krośnicach mieli swój pierwszy w życiu ,,poważny” bal – Bal Gimnazjalny. Uroczystość miała miejsce w restauracji Lema w Wierzchowicach. O godzinie 17:00 prowadzący Tomasz Wojtaszek i Daria Waleńska przywitali zebranych gości – Wójta Gminy Krośnice Pana Andrzeja Białego, Panią Dyrektor Wiesławę Wysopal, Panią Wicedyrektor Aleksandrę Drendę, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Zaryczańską, Rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Pani Dyrektor w przemowie do trzecioklasistów życzyła im między innymi sukcesów na egzaminach, dobrej zabawy, a następnie uroczyście otworzyła bal gimnazjalny. Wójt Gminy Krośnice życzył wszystkim niezapomnianych chwil w tym tak ważnym dla gimnazjalistów dniu. Po przemówieniach, jak tradycja nakazuje,  panowie w czerwonych muszkach, garniturach; panie z czerwonymi różami na nadgarstkach, w przepięknych wieczorowych kreacjach, odtańczyli staropolskiego poloneza. Układ choreograficzny młodzież ćwiczyła pod czujnym okiem Pani Moniki Tomczyk i Pana Dariusza Rataja, nauczycieli wychowania fizycznego. Po dostojnym tańcu uczniowie zaprezentowali się w części artystycznej, w której w humorystyczny sposób podziękowali nauczycielom za wszystkie lata nauki, prezentując swoje muzyczne i aktorskie talenty. Pani Dyrektor, której przyznano tytuł Wieszcza szkolnego, odczytała „Odę do trzecioklasistów” a każdy z nauczycieli otrzymał tytuł „Superbelfra” w swojej kategorii. Szczególne słowa wdzięczności adresowane były do wychowawczyń i organizatorek balu – pani Marii Możdrzech i Edyty Dwojak. Po oficjalnej części młodzież ruszyła na parkiet, bawiąc się przy muzyce pana Dariusza Krawczyka. Pamiątkowe zdjęcia i film z tej niezapomnianej imprezy będzie można oglądnąć dzięki uprzejmości pani Margarity Dwojak, która towarzyszyła gimnazjalistom do ostatnich minut balu.