Zespół Szkół w Krośnicach

Sukcesy

11 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej we Wróblińcu odbył się  II Powiatowy Konkurs  „Wiedzy o Świętym Janie Pawle II” skierowany do uczniów klas gimnazjalnych.

27 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny etap tego  konkursu. Uczniowie pisali test zawierający pytania otwarte i zamknięte, w którym można było zdobyć max 68 pkt. Zwycięzcami zostali :

Jakub Krupski, który zdobył na 65 pkt.- 1 miejsce

Marta Wypych , która zdobyła 44 pkt. – 2 miejsce

Amelia Nacewicz – 42 pkt. – 3 miejsce.

We Wróblińcu naszą szkołę reprezentowali : Amelia Nacewicz i Jakub Krupski.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat życia i nauczania Jana Pawła II oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o nauczanie naszego Wielkiego Rodaka. ” Konkurs był koordynowany przez Powiatowe Centrum Edukacyjne  i Psychologiczno-Pedagogiczne   w Miliczu.

1 miejsce zdobył uczeń 3 klasy gimnazjum – Jakub Krupski.

Serdecznie gratulujemy !

Uczniów do konkursu przygotowała katechetka Elżbieta Szydełko-Ratyńska

10.05.2018 roku W Sułowie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyk Doskonały”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z 6  gimnazjów.  Z każdej szkoły zgłoszono 2 lub 3 uczniów z klas II.

Naszą szkołę reprezentowały Natalia Kecher i Natalia Płóciennik, przygotowane przez panią Beatę Wojtaszek. Niestety nie udało nam się zająć nagradzanych miejsc.

Jednocześnie  po krótkiej przerwie, odbył się konkurs  drużynowy na wykonanie  rzeźby z wielokątów foremnych. W tym konkursie, nasze dziewczyny zdobyły II miejsce.

                                                                                                      Beata Wojtaszek

26 marca 2018r. w Centrum Edukacyjno – Turystyczno – Sportowym w Krośnicach odbył się gminny konkurs dla uczniów gimnazjów pt. Patriotyzm kiedyś i dziś”. Konkurs ten wpisuje się w serię tegorocznych obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali okolicznościowe prezentacje multimedialne na temat współczesnych i dawnych postaw patriotycznych w naszym społeczeństwie. W konkursie wziął też udział uczeń naszej szkoły: Jakub Krupski z klasy III A, który zajął w nim pierwsze miejsce. Ucznia do konkursu przygotowali nauczyciele: Magdalena Zmyślona i Dariusz Kaliszczak.

Organizatorzy poinformowali uczestników, że zamierzają poszerzyć formułę konkursu o teren Powiatu Milickiego i w czerwcu planują przeprowadzenie konkursu powiatowego, w którym zwycięzcy gminni wezmą udział jako reprezentacja gminy Krośnice.

Dnia 22 marca 2018 roku w CETS w Krośnicach odbył się gminny konkurs dla uczniów klas gimnazjalnych Potyczki z językiem polskim. Naszą szkołę reprezentowali: Amelka Nacewicz i Igor Szuleta z klasy II a oraz Aleksandra Kwiecień i Marzena Sobolewska z klasy III b, Wojciech Targoni i Jakub Krupski z klasy III a.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale udało się naszym uczniom zająć czołowe miejsca. Aleksandra Kwiecień i Marzena Sobolewska zajęły I miejsce, Wojciech Targoni i Jakub Krupski II.

Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie konkursu oraz słodki poczęstunek.