Zespół Szkół w Krośnicach

Sukcesy

W dniu 14 12 2017r. w CEE przy ZS im. T. Kościuszki odbył się powiatowy konkurs wiedzy z historii najnowszej pt. Represje i ofiary stanu wojennego w 36 – tą rocznicę jego wprowadzenia. Konkurs pod patronatem Burmistrza Gminy Milicz  i Starosy Powiatu Milickiego, zorganizowała Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność Powiatu Milickiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu naszego powiatu.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z historii najnowszej, oraz odpowiadali na pytania do prezentacji multimedialnej.

W konkursie wzięła udział uczennica naszego Zespołu Szkół – Aleksandra Kwiecień z klasy III B Gim, która zajęła 3 miejsce. Do konkursu uczennicę przygotował nauczyciel historii – Dariusz Kaliszczak

7 czerwca 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Miliczu odbył się finał XVII Konkursu Młodych Informatyków. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II gimnazjum Tomasz Wojtaszek oraz Jakub Krupski.

Zadaniem finalistów było stworzenie prezentacji  na dany temat. Mieli na to 3,5 godziny.

Nasi uczniowie zajęli: Tomasz Wojtaszek I miejsce, Jakub Krupski II miejsce.

Gratulujemy!!

 

W dniu 05.06.2017r. odbył się w naszej szkole VII Gminny Turniej Matematyczno – Przyrodniczy, w którym wzięły udział reprezentacje z trzech gminnych szkół. Konkurs jest organizowany w naszej szkole już od 2010 roku. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Krośnice, Andrzej Biały, Pani Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola. Każda ze szkół wystawiła po dwie drużyny:

Krośnice:        I – Marzena Sobolewska, Jakub Bęben, Jakub Szmigiel

II – Tomasz Wojtaszek, Jakub Krupski, Kamila Karaszkiewicz

Kuźnica Czeszycka:   I – Kamila Matysek, Maja Psiuk, Kornel Rekus

                                   II – Jakub Kaik, Emilia Lisowska, Wiktoria Stelmach

Bukowice:      I –Klaudia Dobrowolska, Paweł Piskowski, Maciej Maślak

II – Nikola Druszcz, Aleksandra Łaniak

Turniej rozpoczął się od uroczystego przywitania zaproszonych gości oraz drużyn przez Panią Beatę Wojtaszek. Głównymi celami turnieju jest nie tylko sprawdzenie wiedzy przedmiotowej uczniów, ale również umiejętności pracy w grupie oraz komunikacji między członkami drużyn. Najważniejszą zasadą podczas rozwiązywania zadań jest to, żeby wykonywać je wspólnie. Wszystkie zadania zostały przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły:

p. Emilia Głód – geografia

p. Katarzyna Szafraniec – biologia, chemia

p. Magdalena Zmyślona – informatyka i technika

p. Edyta Dwojak i p. Beata Wojtaszek – matematyka.

Zadania zostały zebrane w sześć pakietów po trzy zadania, a na rozwiązanie jednego zestawu uczniowie mieli przeznaczone 15 minut.

I zestaw zawierał zadanie matematyczne, mapkę z regionami geograficznymi oraz rozsypankę biologiczną. II zestaw składał się z rebusu matematycznego, 2 zadań z informatyki oraz z rozsypanki z układem pokarmowym. W III zestawie uczniowie mieli do rozwiązanie matematyczne  z kolejką, test drogowy oraz zadanie z mapką województw. Po krótkiej przerwie uczniowie wrócili do rywalizacji. W IV zestawie znalazł się kolejny rebus matematyczny, wykresy klimatyczne oraz domino „Pętla chemiczna”. W przedostatnim zestawie, V, było zadanie z pieskami, matematyczna pętla oraz anagramy matematyczne. Ostatni VI zestaw składał się z dwóch zadań: chemicznego domina oraz zadań z zapałkami. Zadania sprawdzały p. Maria Łaskawa z Kuźnicy Czeszyckiej, p. Beata Kembłowska z Bukowic, p. Edyta Dwojak z Krośnic. Nad całością czuwała p. Beata Wojtaszek. Podczas sprawdzania zadań uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek , którego sponsorem był Wójt Gminy Krośnice, Andrzej Biały oraz Rada Rodziców.

Po podliczeniu punktów tabela wyników wyglądała następująco:

I miejsce – 74 punkty

Tomasz Wojtaszek, Jakub Krupski, Kamila Karaszkiewicz z Krośnice

II miejsce – 70 punktów

Klaudia Dobrowolska, Paweł Piskowski, Maciej Maślak z Bukowic

III miejsce – 64 punktów

Marzena Sobolewska, Jakub Bęben, Jakub Szmigiel z Krośnic

IV miejsce – 58 punktów

Nikola Druszcz, Aleksandra Łaniak z Bukowic

V miejsce – 55 punktów

Kamila Matysek, Maja Psiuk, Kornel Rekus z Kuźnicy Czeszyckiej

VI miejsce – 40 punktów

Jakub Kaik, Emilia Lisowska, Wiktoria Stelmach z Kuźnicy Czeszyckiej

Na końcu turnieju odbyło się uroczyste wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów oraz nagród zwycięzcom, które ufundowała Pani Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola, Pani Wiesława Wysopal. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom z naszej szkoły.

Katarzyna Szafraniec