Zespół Szkół w Krośnicach

W dniu 9 marca 2017 w auli szkolnej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podróży muzycznej pod hasłem: MUZYCZNY ŚWIAT DIXIELANDU.

Celem koncertu było zapoznanie uczniów z historią muzyki jazzowej - nieznanej i często niedocenianej przez młodych słuchaczy, zaprezentowanie "na żywo" znanych i lubianych tematów tego gatunku muzyki. Uczniowie w czasie koncertu poznali budowę oraz brzmienie instrumentów dętych: trąbka, saksofon tenorowy, puzon. Była również zabawa, konkursy, (wydobycie dźwięku z puzonu) oraz wspólne granie przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych: marakasy, grzechotka, kubasa oraz tarka do prania, co wzbudziło wielkie zdziwienie. Utworem Louisa Armstronga "Gdy wszyscy święci idą do nieba" oraz gromkimi brawami uczniowie podziękowali wykonawcom za ciekawy, niepowtarzalny koncert.

                                                                                                                            Maria Możdrzech