Zespół Szkół w Krośnicach

9 XI 2016 r. w Centrum Kultury w Krośnicach, w pięknej scenografii, odbył się I Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie z Krośnic, Bukowic i Kużnicy Czeszyckiej. Konkurs był adresowany do uczniów SP i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali -  recytatorzy młodsi - Mikołaj Nawrot z klasy V oraz dwóch szóstoklasistów Michał Banaszkiewicz i Maciej Samborski oraz recytatorzy starsi - dwoje drugoklasistów Oliwia Kecher i Norbert Niedźwiedzki oraz Gabriela Nacewicz z klasy III.

W kategorii uczestników z SP zwyciężył uczeń naszej szkoły Mikołaj Nawrot, który  brawurowo zaprezentował wiersz Artura Oppmana” Orlątko”. Drugie miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół im. Z. Bojanowskiego z Kuźnicy Czeszyckiej Karol Wołkowski z wierszem Antoniego Słonimskiego „Polska”, a laureatką trzeciego miejsca została uczennica ze szkoły w Bukowicach Maja Gradzik, która recytowała fragment „Grobu Agamemnona” Juliusza Słowackiego. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła uczennica z ZS im. Piastów Śląskich z Bukowic Dominika Kościk, recytująca „Moją Piosnkę” C. K. Norwida. Druga nagroda rozłożyła się ex aequo pomiędzy uczniami naszej szkoły Gabrielą Nacewicz z wierszem Antoniego Słonimskiego „Polska” oraz Norbertem Niedźwiedzkim, recytującym wiersz Józefa Mączki „Wstań, Polsko moja”. III miejsce zajęła Monika Kret z Kuźnicy Czeszyckiej, prezentująca utwór Heleny Bocheńskiej „Modlitwa o Polskę”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci nagrody książkowe i statuetki.

W komisji oceniającej zasiadły polonistki z trzech gminnych szkół Alicja Kaik, Natalia Dwornikowska i Anna Wietrzyńska. Z zaproszenia skorzystał też wójt gminy Krośnice Andrzej Biały.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w I Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej. Szczególnie gratulujemy zwycięzcom.  

                                                                                                              Anna Wietrzyńska 

 

 

                                                                                                                                    fot. Joanna Wietrzyńska