Zespół Szkół w Krośnicach

 10 października w auli Zespołu Szkół w Krośnicach odbył się okolicznościowy apel z okazji „Święta drzewa”. W apelu przygotowanym przez uczniów klasy II B gim. dla swoich młodszych kolegów wzięli udział uczniowie klas IV - VI SP. Celem apelu było ukazanie piękna pospolitych gatunków drzew. Podanie cech charakterystycznych prezentowanych drzew. Przypomnienie znaczenia drzew dla człowieka. Podkreślenie konieczności dbania o przyrodę. W ramach obchodów Święta drzewa w naszej szkole odbyły się też konkursy:

Konkurs na nadanie imienia dla dębu szypułkowego k.krośnickiej pływalni zakwalifikowanego do akcji Przyjaciele Pomnikowych Drzew – odpowiedzialny Dariusz Kaliszczak. Jury składające się z nauczycieli naszej szkoły najwyżej oceniło nazwę „Kraśny Ignaś” zaproponowaną przez ucznia K.Możdrzecha z klasy II B Gim.

Konkurs przyrodniczy – Tajemnice drzew – dla klas IV – VI SP – odpowiedzialna Emilia Głód.

Konkurs wiedzy dla uczniów gimnazjum – Jakie to drzewa ? – odpowiedzialna Katarzyna Szafraniec

Konkurs plastyczny na plakat – My i drzewa – odpowiedzialna Maria Możdrzech

Komisja konkursowa w składzie: W.Wysopal i M.Możdrzech nagodziła prace: I miejsce W.Kluczek i A.Kwiecień z kl.II B Gim. II miejsce W.Szydełko kl.III A Gim. III miejsce J.Krupski kl.II A Gim. Wyróżnienia otrzymali: I.Szuleta, D.Kisiel, N.Kecher i I.Olek.

Dzień Drzewa2

 

 

DSC00998

 

DSC00975

 

DSC00972