Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

11 czerwca  2018r. , w poniedziałek, o godz. 17  w  kościele pw. św. Andrzeja Boboli  w Miliczu grupa  44 gimnazjalistów, uczniów  naszej szkoły  z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego  w Krośnicach i parafii pw. Narodzenia NMP   w Wierzchowicach z rąk biskupa Andrzeja Siemieniewskiego przyjęło sakrament bierzmowania.  Młodzież chętnie włączyła się   w uświetnienie uroczystej  Eucharystii. Każdy z przystępujących do Sakramentu miał swojego świadka do bierzmowania, z którym podchodził do biskupa. Świadkami młodzieży byli rodzice chrzestni, rodzeństwo, koledzy oraz kuzynostwo. 

Dnia 23 maja 2018 roku uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w Milickim Jarmarku Zawodów Deficytowych.

W trakcie trwania jarmarku uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie zawody na naszym rynku są poszukiwane, mogli porozmawiać z właścicielami lub pracownikami tych firm, zapytać o możliwości zatrudnienia, kwalifikacje. Zapoznali się też z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych- I LO, ZS im. T Kościuszki oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych      nr 1 w Krotoszynie i Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Dużym powodzeniem wśród dziewczyn cieszył się punkt doradztwa zawodowego, gdzie uczniowie mogli wykonać test zainteresowań zawodowych, a wśród chłopców punkt Wojskowej Komendy Uzupełnień- Wrocław.

26.03 2018 o godz. 10 odbył się w naszej szkole Konkurs  „Matematyk Doskonały” dla klas II Gimnazjum. Wzięło  w nim udział 5 uczniów z klasy II A gimnazjum. Uczniowie mieli do rozwiązania 7 zadań otwartych, na których rozwiązanie mieli 45 min.

 Najlepsze wyniki otrzymali:

1 miejsce Natalia Płóciennik,

2 miejsce Natalia Kecher,

3 miejsce Maksymilian Stolarek.

Zadania  na konkurs przygotowała i sprawdziła  Beata Wojtaszek.

Do etapu powiatowego przeszły Natalia Płóciennik i Natalia Kecher.

 Etap ten odbędzie się 10 maja 2018 w Sułowie.

Uczniowie Zespołu Szkół w Krośnicach z rocznika 2002 zostali wylosowani do udziału w badaniu siódmej edycji Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności  Uczniów, który znany jest jako PISA (Programme for International Student Assessment). Celem badania PISA jest określenie na ile młodzież w różnych krajach przygotowana jest do uczestnictwa w „dorosłym” życiu.

W dniu 14.03.2018 r. uczniowie rozwiązywali na komputerach zadania z zakresu języka ojczystego, matematyki oraz nauk przyrodniczych. Badanie było całkowicie anonimowe i ma sprawdzić przede wszystkim, czy uczniowie potrafią zastosować w praktyce posiadaną przez nich wiedzę oraz na ile są przygotowani do samodzielnego uzupełnienia i  poszerzenia swojej wiedzy, czy rozumieją zjawiska zachodzące wokół nas.