Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

 W dniu 08.03.1018 odbyły się w Miliczu zawody powiatowe w piłce ręcznej . Dziewczęta spisały się wspaniale wygrywając w pierwszym meczu 4:3 z Wróblińcem i remisując z Cieszkowem 4:4 . W sumie nasze piłkarki  zdobyły 3 punkty i zajęły I miejsce.

Chłopcy pierwszy mecz zagrali rewelacyjnie wygrywając z faworyzowanym Miliczem aż 11:6 . Niestety w drugim meczu nasi piłkarze ręczni odczuli zmęczenie spowodowane wielkim wysiłkiem włożonym  w pierwszy mecz  i przegrali  z Cieszkowem 3:7 .

W ostatnim meczu turnieju Milicz wygrał z Cieszkowem 5:3 i o kolejności w zawodach decydowały bramki . Nasza szkoła zajęła II miejsce przegrywając z Cieszkowem o 1 bramkę ! Pech .

Skład dziewcząt – Kluczek Wiktoria , Kwiecień Ola , Sobolewska Marzena , Kolasa Kinga , Funt Kornelia , Płóciennik Natalia , Nacewicz Amelia , Kecher Natalia , Kołodziej Sandra , Wypych  Marta.

Skład chłopców – Bęben Jakub , Funt Sebastian , Gapik Paweł , Mogiłka Klaudiusz , Targoni Wojciech , Ryba Adrian , Wojtaszek Tomasz , Stolarek Maks , Krawczyk Dawid.

Opiekunami na zawodach byli Monika Tomczyk i Przemysław Noga.

W dniu 7.03.2018 odbyły się w Miliczu zawody powiatowe w mini siatkówce dziewcząt klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy V, które rozegrały mecz z dziewczynkami z SP 2 Milicz. Po zaciętej walce przegrały 2-0 w setach zajmując II miesce.

W następnym dniu zawody rozgrywali chłopcy klas V, którzy również zwierzyli się z SP 2 Milicz. Mecz był bardzo wyrównany, pierwszego seta wygrali chłopcy z Milicza 25-20, drugiego wygrali nasi chłopcy 26-24 i o wyniku zadecydował trzeci set. Do wyniku 10-10 gra była zacięta i nie było widać różnicy, że chłopcy z Milicza od dwóch lat trenują siatkówkę w klasie sportowej. Od tego momentu Milicz zaczął lepiej zagrywać i zdobył kilka punktów przewagi wygrywając set 15-11 i cały mecz 2-1 w setach. Na szczególną pochwałę w naszym zespole zasłużyli Piotr  Kecher i Krystian Grzyb świetnie atakując.

Skład drużyny dziewcząt: Kinga Pauś, Zuzanna Cieślikiewicz, Oliwia Wrześniak, Marika Wąsik, Małgorzata Tokaj. 

Skład drużyny chłopców: Kacper Jasiński, Kacper Staromłyński, Krystian Grztb, Adam Zalewski, Piotr Kecher, Wiktor Andzejczyk.

Dnia 28.02.2018 na hali sportowej w Krośnicach odbyły się gminne zawody  w piłce siatkowej dla uczniów klas IV-VI, w których wzięli udział uczniowie z ZS Krośnice i ZS Bukowice w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawodnicy rozgrywali mecze do dwóch wygranych setów. Dziewczęta z klasy IV z Krośnic przegrały 2:0 i zajęły II miejsce, chłopcy z klasy IV z Krośnic przegrali 2:1 i zajęli II miejsce. Dziewczęta z klasy V z Krośnic wygrały 2:0 i zajęły I miejsce, chłopcy z V klasy z Krośnic wygrali 2:1 i zajęli I miejsce. Dziewczęta z klasy VI z Krośnic przegrały 2:0 i zajęły II miejsce, chłopcy z klasy VI z Krośnic przegrali 2:1 i zajęli II miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Składy drużyn:

                                            DZIEWCZĘTA

Lp

 klasa IV

 klasa V

 klasa VI

1

GIEWIADA PATRYCJA

CIEŚLIKIEWICZ ZUZANNA

GURGUL KINGA

2

ZAKRZEWSKA NATALIA

PAUŚ KINGA

FILIPIAK KINGA

3

SAJEWICZ JULIA

WRZEŚNIAK OLIWIA

NOWAK PAULINA

4

CHUDA MARTA

MICHAŁEK ZUZANNA

OROŃ WERONIKA

5

STAROMŁYŃSKA ANNA

TOKAJ MAŁGORZATA

RUTKA DAGMARA

6

 

WĄSIK MARIKA

PYRKA NIKOLA

7

   

STEFAŃSKA PATRYCJA

                                            CHŁOPCY

Lp

klasa IV

klasa V

klasa VI

1

NACEWICZ SZYMON

STARMŁYŃSKI KACPER

DONIECKI SEBASTIAN

2

SAMULSKI PAWEŁ

JASIŃSKI KACPER

CZEMERYS MACIEJ

3

BARAŃSKI PAWEŁ

KECHER PIOTR

NACEWICZ WOJCIECH

4

GARNYŚ JAKUB

KOŁT JAN

SORŻYCKI DANIEL

5

SZULETA KAROL

CHUDY KAROL

HYBŚ ADAM

6

BURDA PAWEŁ

GRZYB KRYSTIAN

GIEWIADA KORNEL

7

 

ANDRZEJCZYK WIKTOR

SZMIGIEL MARCIN

8

   

NAWROT MIKOŁAJ

Opiekunowie: M.Tomczyk, D.Rataj

 

 

 

Dnia 20.02.2018 na hali sportowej w Krośnicach odbyły się zawody gminne w piłkę ręczną dla uczniów klas gimnazjalnych. Do zawodów zgłosili się uczniowie z Krośnic i Bukowic w kategoriach dziewcząt i chłopców. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta i uczennice z Krośnic wygrały dość łatwo z drużyną z Bukowic 22:1. Podobnie było w spotkaniu chłopców, zawodnicy z Krośnic zwyciężyli 24:4. Drużyny zostały uhonorowane dyplomami, a uczniowie z ZS Krośnice będą reprezentować gminę Krośnice na zawodach powiatowych w Miliczu.

Składy drużyn:

Lp

dziewczęta

Chłopcy

1

FUNT KORNELIA

BĘBEN JAKUB

2

WYPYCH MARTA

FUNT SEBASTIAN

3

KOLASA KINGA

GAPIK PAWEŁ

4

KOŁODZIEJ SANDRA

MOGIŁKA KLAUDIUSZ

5

NACEWICZ AMELIA

TARGONI WOJCIECH

6

OLEK IZABELA

KRAWCZY PATRYK

7

PŁÓCIENNIK NATALIA

KRAWCZYK DAWID

8

SOBOLEWSKA MARTA

STOLAREK MAKSYMILIAN

9

KLUCZEK WIKTORIA

 

10

SOBOLESKA MARZENA

 

11

KWIECIEŃ ALEKSANDRA

 

12

BIAŁEK DARIA

 
 

Opiekun: M.Tomczyk

Opiekun: P.Noga