Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Dnia 19.03.2019 w milickiej hali sportowej przy SP1 odbyły się zawody powiatowe szczypiornistów. Dziewczęta z naszej szkoły pierwszy mecz zagrały z uczennicami z Cieszkowa i wygrały to spotkanie 10:4, natomiast drugą drużyną której stawiły czoła były uczennice z Ad Astry i tutaj także odniosły sukces wygrywając 6:1. Zajęły I miejsce, na II miejscu podium znalazły się uczennice z Cieszkowa remisując mecz z Ad Astrą i wygrywając lepszym bilansem bramek, III miejsce zajęły uczennice z Ad Astry. Podczas podsumowania turnieju sędzia wybrał najlepszą zawodniczkę, którą została Amelia Nacewicz - gratulujemy.

Uczniowie z Krośnic pierwsze swoje spotkanie zagrali z SP1 Milicz i po bardzo zaciętym meczu przegrali 5:8, natomiast z Cieszkowem po bardzo wyrównanym spotkaniu wygrali 9:8 i ostatecznie zajęli II miejsce, SP1 Milicz I miejsce, a uczniowie z Cieszkowa III miejsce.

Dnia 26.03.2019 uczennice z Krośnic reprezentowały powiat milicki na eliminacjach strefy wrocławskiej w Dobroszycach. Rozegrały dwa bardzo wyrównane spotkania: z SP74 Wrocław przegrywając 4:5, z SP Dobroszyce przegrały 6:7. Do dalszej rywalizacji awansowała drużyna z Dobroszyc.
składy drużyn:

lp

dziewczęta

chłopcy

1

BORTKUN MARTYNA

SZULETA IGOR

2

FUNT KORNELIA

KRAWCZYK MICHAŁ

3

KECHER NATALIA

KRAWCZYK DAWID

4

KOLASA KINGA

STOLAREK MAKSYMILIAN

5

KOŁODZIEJ SANDRA

ANDRZEJCZYK IGOR

6

NACEWICZ AMELIA

NACEWICZ WOJCIECH

7

PŁÓCIENNIK NATALIA

KAGAN MICHAŁ

8

SOBOLEWSKA MARTA

CZEMERYS MACIEJ

9

WYPYCH MARTA

10

OLEK IZABELA

Opiekun: M. Tomczyk

Opiekun: P. Noga

W dniu 20.03.2019 odbyły się w Zespole Szkół w Krośnicach powiatowe zawody w mini piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. W zawodach wystartowały szkoły: SP Krośnice – gospodarz, SP2 Milicz, SP Cieszków, SP Dunkowa. Nasi chłopcy rozegrali 3 mecze i wszystkie wygrali: z SP2 Milicz  3-2, SP Dunkowa 7-0, SP Cieszków 6-1 zdobywając tytuł Mistrza Powiatu. Nasze dziewczyny niestety  przegrały z SP Dunkowa 4-0 i SP Cieszków 11-0 zajmując III miejsce.

Drużyna chłopców grała w składzie: Kacper Czarny, Dominik Głowiński, Karol Chudy, Adam Zalewski, Krystian Grzyb, Wiktor Andrzejczyk, Jan Kołt, Miłosz Grzegorczyk, Bartosz Dawidowicz, Nacewicz Szymon, Jakub Kolarski.   

Opiekun Dariusz Rataj

Drużyna dziewcząt grała w składzie: Malwina Fendorf, Patrycja Giewiada, Natalia Zakrzewska, Anna Trzcińska, Martyna Olek, Oliwia Nowak, Anna Staromłyńska, Małgorzata Tokaj, Kinga Pauś.

Opiekun: Monika Tomczyk.

07.03.2019 to dzień , na który nasi uczniowie z klas III gimnazjum czekali niecierpliwie. To w tym dniu odbyły się zawody gminne w piłce ręcznej. Piłka ręczna to dyscyplina , w której nasi reprezentanci szkoły czują się doskonale.

Dziewczęta dały wspaniały popis gry rzucając rywalkom z Bukowic aż 36 bramek nie tracąc ani jednej. Spektakularny sukces!

Chłopcy nie byli gorsi , choć na początku spotkania to prowadzili goście z Bukowic. Ale z minuty na minutę nasi zawodnicy rozkręcali się grając doskonale w ataku i w obronie. Końcowy wynik to 26:10 dla naszych chłopców!

Składy drużyn:

dziewczęta-Amelia Nacewicz , Marta Sobolewska , Natalia Płóciennik , Iza Olek , Sandra  Kołodziej , Kornelia Funt , Marta Wypych , Kinga Kolasa

chłopcy-Dawid Krawczyk , Michał Krawczyk , Igor Szuleta , Maks Stolarek , Igor Andrzejczyk , Michał Kagan , Wojtek Nacewicz , Maciej Czemerys.

Do zawodów przygotowali uczniów p. Monika Tomczyk i p. Przemek Noga.

W dniu 28.02.19 odbyły się w naszej hali sportowej zawody gminne w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział uczniowie z Krośnic i Bukowic.

W kategorii klas IV padły następujące wyniki :

dziewczęta  Krośnice – Bukowice 2:0

chłopcy  Krośnice – Bukowice 0:2

klasy V

dziewczęta  Krośnice – Bukowice 2:1

chłopcy Krośnice – Bukowice 0:2

klasy VI

dziewczęta  Krośnice – Bukowice 2:1

chłopcy Krośnice – Bukowice 2:1

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom udanej imprezy!