Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

 

Regulamin konkursu na plakat promujący czytelnictwo

 

 1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna i p. Magdalena Zmyślona
 2. Konkurs trwa do 31 października 2018r.
 3. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – VIII SP i III kl. Gimnazjum
 4. Przedmiotem konkursu jest plakat promujący czytelnictwo.
 5. Cele konkursu:
 • zachęcanie młodzieży do czytania,
 • promocja książki i biblioteki,
 • rozwijanie umiejętności plastycznych,
 • prezentowanie talentów.
 1. Wymagania dotyczące prac konkursowych:
 2. wymiary plakatu – format A3 ( tło biało-czerwone – flaga Polski)
 3. prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną, muszą być opatrzone na odwrocie informacją zawierającą, która klasa wykonała plakat
 4. Oceny prac dokona komisja konkursowa.
 5. Kryteria oceny prac:
 • związek pracy z tematem,
 • wartość artystyczna,
 • zachowanie funkcji i cech plakatu,
 • koncepcja i kompozycja plakatu,
 • estetyka pracy.
 1. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po pracy komisji
 2. Postanowienia dodatkowe:organizator nie zwraca uczestnikom prac oraz żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w konkursie; organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac (także tych nienagrodzonych) w publikacjach i/lub działaniach promocyjnych organizatora; odpowiedzialność za naruszenie praw innych osób do pracy nadesłanej na konkurs bierze na siebie uczestnik konkursu.

Wraz z rozpoczęciem miesiąca kwietnia w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu pod hasłem „Kto czyta, nie błądzi”.

Uczniowie klas VII codziennie na pierwszej godzinie lekcyjnej czytają fragmenty książek dzieciom z klas III. Pozycje dobrane są do wieku dzieci i wzbogacone kolorowymi ilustracjami.

Dzięki tej akcji korzystają obie strony – starsi ćwiczą dykcję i płynne czytanie, młodsi koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie książkami  i czytelnictwem.

24 listopada 20156r. w CETS-ie przy współpracy z biblioteką publiczną odbyło się głośne czytanie wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej.

Gośćmi byli uczniowie klasy I SP oraz przedszkolaki z grup „0” (Żabki i Rybki).

Po wysłuchaniu wierszy z serii „Abecadło” dzieci otrzymały kolorowanki z pierwszą literą swojego imienia

 

 

 

W tym roku jest obchodzony 6 października. Pomysłodawcą tego dnia jest twórca najsłynniejszej ikony na świecie – żółtej, uśmiechniętej buźki„Smile Face”Harvey Ball.

Powiedział On w inauguracyjnym przemówieniu: „Ten dzień odzwierciedla  to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasami o tym zapominamy. Czasami świat wydaje się wielki i pełen problemów, które trudno zrozumieć,    a co dopiero rozwiązać. Zaczynamy wierzyć, że jesteśmy zbyt mali, żeby dokonać zmiany. Ale to nie prawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia.”

W tym roku po raz trzeci obchodzony był w naszej szkole. Na korytarzach można było „poczęstować się” papierowym uśmiechem i dostać wydrukowaną Ikonkę „ Smile”, która ma nam przypominać, że …Uśmiech… to iskra nadziei, łut szczęścia, odrobina zdrowia i pogody ducha…ale najważniejsze, że jest to dar, który nic nie kosztuje, można go ofiarować każdemu o każdej porze dnia i nocy i zawsze wraca do nas zwielokrotniony. ..

Dziękuję za pomoc przy organizacji dnia uczniom z klasy VA: Oli Bocheńskiej,       Wiktorii Szyrner, Marcinowu Szmiglowi, Jędrzejowi Puchale, Mateuszowi Koniecznemu, Michałowi Kwietniowi, Szymonowi Zaryczańskiemu oraz Igorowi Bortkunowi.

            bibl.1

 

 

                bibl.2

 

biblit.3