Zespół Szkół w Krośnicach

Wydarzenia

Wraz z rozpoczęciem miesiąca kwietnia w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu pod hasłem „Kto czyta, nie błądzi”.

Uczniowie klas VII codziennie na pierwszej godzinie lekcyjnej czytają fragmenty książek dzieciom z klas III. Pozycje dobrane są do wieku dzieci i wzbogacone kolorowymi ilustracjami.

Dzięki tej akcji korzystają obie strony – starsi ćwiczą dykcję i płynne czytanie, młodsi koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie książkami  i czytelnictwem.

24 listopada 20156r. w CETS-ie przy współpracy z biblioteką publiczną odbyło się głośne czytanie wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej.

Gośćmi byli uczniowie klasy I SP oraz przedszkolaki z grup „0” (Żabki i Rybki).

Po wysłuchaniu wierszy z serii „Abecadło” dzieci otrzymały kolorowanki z pierwszą literą swojego imienia

 

 

 

W tym roku jest obchodzony 6 października. Pomysłodawcą tego dnia jest twórca najsłynniejszej ikony na świecie – żółtej, uśmiechniętej buźki„Smile Face”Harvey Ball.

Powiedział On w inauguracyjnym przemówieniu: „Ten dzień odzwierciedla  to, co jest w każdym z nas – patrząc na inną osobę chcemy ujrzeć uśmiech. Czasami o tym zapominamy. Czasami świat wydaje się wielki i pełen problemów, które trudno zrozumieć,    a co dopiero rozwiązać. Zaczynamy wierzyć, że jesteśmy zbyt mali, żeby dokonać zmiany. Ale to nie prawda. Prawda jest taka, że każdy z nas może coś zmienić każdego dnia.”

W tym roku po raz trzeci obchodzony był w naszej szkole. Na korytarzach można było „poczęstować się” papierowym uśmiechem i dostać wydrukowaną Ikonkę „ Smile”, która ma nam przypominać, że …Uśmiech… to iskra nadziei, łut szczęścia, odrobina zdrowia i pogody ducha…ale najważniejsze, że jest to dar, który nic nie kosztuje, można go ofiarować każdemu o każdej porze dnia i nocy i zawsze wraca do nas zwielokrotniony. ..

Dziękuję za pomoc przy organizacji dnia uczniom z klasy VA: Oli Bocheńskiej,       Wiktorii Szyrner, Marcinowu Szmiglowi, Jędrzejowi Puchale, Mateuszowi Koniecznemu, Michałowi Kwietniowi, Szymonowi Zaryczańskiemu oraz Igorowi Bortkunowi.

            bibl.1

 

 

                bibl.2

 

biblit.3

 

 

                          

Bibliotekarz: Katarzyna Pufal-Puchała

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek 7.45 - 13.45

Wtorek 7.30 - 13.30 (13.30 – 14.30 – kółko)

Środa 7.45 - 13.45

Czwartek 7.30 - 13.30 (13.30 – 14.30 kółko)

Piątek 7.45 - 13.45