Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

Największy sukces KROŚNICKIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 18.06.2017 odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej PROCAM CUP 2017 we Wronkach- stadion AMICI. W turnieju wystartowało 6 drużyn, które wygrały eliminacje regionalne: Orlik Poznań, UKS Śrem, Jedynka Aleksandrów Kujawski, ZS Krośnice, Giganci Radymno, AP Jonkowo Września. W turnieju drużyny grały systemem ,,każdy z każdym" nasza drużyna wygrała 2 mecze, 2 zremisowała i 1 przegrała zajmując w turnieju 3 miejsce. Wygrali Giganci Radymno, z którymi prowadziliśmy 2-1 jeszcze 10 sekund przed końcem meczu niestety straciliśmy bramkę i zajęliśmy 3 miejsce tracąc szansę na wyjazd do Warszawy na mecz Polska - Kazachstan pozostał niedosyt. Jednak po opadnięciu emocji cieszyliśmy się z 3 miejsca, medali statuetek, pucharów wręczanych przez Pawła Janasa byłego trenera reprezentacji Polski. Indywidualną nagrodę - najlepsze siódemka otrzymał Karol Chudy.

 Brawo młodzi piłkarze za pokazanie nieprzeciętnych umiejętności, zaangażowanie i walkę do końca.

W drużynie grało 12 zawodników szkółki piłkarskiej BONA FIDE i 4 AS MILICZ wszyscy z SP Krośnice, trenerem chłopców był Dariusz Rataj.

Jedziemy na finał Ogólnopolski 18-19.06.2017 we Wronkach

W dniu 23.05.17. odbył się dolnośląski regionalny turniej piłki nożnej PROCOM CUP 2017. Zmagania drużyn były eliminacją do finału  Ogólnopolskiego we Wronkach koło Poznania. W turnieju wystartowały drużyny: SP Sułów, SP Goszcz, SP Cieszków, SP Zawonia, Lider Borów, ZS Krośnice.

Zmagania młodych piłkarzy były niezwykle emocjonujące. Na początku najlepszą formę prezentowali gracze SP Cieszków, którzy wygrali trzy spotkania z rzędu. W czwartej kolejce spotkań doszło jednak do pierwszej porażki drużyny z Cieszkowa, która pokonana została przez ZS Krośnice aż 0:5. Jak się później okazało, wynik ten był kluczowy dla rozstrzygnięcia całego turnieju, bowiem Krośnice wyprzedziły SP Cieszków w klasyfikacji końcowej o zaledwie jeden punkt.

Wyniki ZS Krośnice – SP Sułów  5-0, ZS Krośnice – SP Zawonia 5-1, ZS Krośnice – Lider Borów 1 – 1, ZS Krośnice – SP Cieszków 5 – 0, ZS Krośnice – SP Goszcz 3 – 0.

1 miejsce ZS Krośnice

2 miejsce SP Cieszków

3 miejsce Lider Borów

MVP zawodników został Szymon Kaczmarek.

Drużyna ZS Krośnice wystąpiła w składzie: Dominik Głowiński, Karol Szuleta, Piotr Kecher, Szymon Nacewicz, Paweł Samulski, Jan Kołt, Szymon Kaczmarek, Adam Zalewski, Paweł Barański, Kacper Staromłyński, Michał Maćkowiak, Patryk Kusicielek, Jakub Kolarski, Paweł Burda, Arek Garnyś, trener Dariusz Rataj.

Dnia 28.04.2017  na hali sportowej w Krośnicach odbyły się gminne zawody w piłkę nożną.

Uczniowie szkoły podstawowej rozegrali trzy spotkania, drużyna chłopców z Krośnic wygrała mecz z Kużnicą Cz. 4:1 i mecz z Bukowicami 4:3 i zajęła I miejsce, uczniowie z Kuźnicy Cz. wygrali mecz z uczniami z Bukowic 2:1 i zajęli II miejsce, drużyna z Bukowic zajęła III miejsce.

Skład drużyny:

Lp Chłopcy sp Chłopcy gimnazjum Dziewczęta gimnazjum
1 DONIECKI SEBASTIAN BĘBEN JAKUB WYPYCH MARTA
2 CIEŚLIK BARTOSZ GAPIK PAWEŁ SOBOLEWSKA MARTA
3 KAGAN MICHAŁ MOGIŁKA KLAUDIUSZ NACEWICZ AMELIA
4 NACEWICZ WOJCIECH TARGONI WOJCIECH OLEK IZABELA
5 GIEWIADA KORNEL KRAWCZYK PATRYK PŁÓCIENNIK NATALIA
6 HYBŚ ADAM WOJTASZEK TOMASZ KECHER NATALIA
7 SZMIGIEL MARCIN TOKAJ DAWID FUNT KORNELIA
8 KECHER PIOTR SZMIGIEL JAKUB KWIECIEŃ ALEKSANDRA
9 STAROMŁYŃSKI KACPER
10 KACZMAREK SZYMON
                                            Opiekun: Dariusz Rataj Opiekun: Monika Tomczyk

Uczniowie gimnazjum także rozegrali trzy spotkania, drużyna chłopców z Krośnic wygrała mecz z zawodnikami z  Kuźnicy Cz. 6:1, niestety mecz z zawodnikami z Bukowic  przegrany 1:3 co dało naszym uczniom II miejsce, drużyna z Bukowic wygrała spotkanie z Kuźnicą Cz. 5:2 i dzięki temu zajęła I miejsce, uczniowie z kuźnicy Cz. zajęli III miejsce.

Wśród dziewcząt z gimnazjum zostało rozegrane tylko jedno spotkanie, które zdecydowanie wygrała drużyna z Krośnic 9:1 i zajęła I miejsce, drużyna z Bukowic zajęła II miejsce.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane dyplomami, a zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę Krośnice na zawodach powiatowych w Cieszkowie.

W dniu 10.04.2017 bohaterem „ Lekcji z olimpijczykiem” był dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i dwukrotny mistrz świata w biegu sztafetowym 4x400 metrów Pan Robert Maćkowiak.

Lekkoatleta uczestniczył w igrzyskach w 1996 roku w Atlancie i w 2000 roku w Sydney , gdzie w finale olimpijskim w biegu na 400 m. zajął V miejsce.

Ponadto jest złotym medalistą mistrzostw świata w sztafecie 4x400 metrów w 1999 roku i halowym mistrzem świata w sztafecie 4x400m. w 2001 roku.

Wartościowe sukcesy osiągał Pan Robert w startach indywidualnych , był wicemistrzem Europy w 1998 roku , 6-krotnie zdobywał tytuł indywidualnego mistrza kraju i był 7-krotnie mistrzem Polski w hali.

Nasi uczniowie podczas prezentacji bohatera spotkania mieli okazję obejrzeć filmiki prezentujące najsłynniejsze biegi Pana Roberta oraz zobaczyć medale z najważniejszych imprez.

Następnie młodzież zadawała pytania , które dotyczyły przede wszystkim kariery sportowej , planów na przyszłość ,ale również były też osobiste.

Na koniec spotkania z uczniami VI klas oraz trzema rocznikami gimnazjum słynny lekkoatleta składał autografy na swoich zdjęciach , z których jedno zostało wywieszone w szkolnej „ Alei Olimpijczyków”.