Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

Dnia 30.05.2018 w krośnickiej hali sportowej odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Uczniowie przygotowywali się od miesiąca, w kwietniu odbyło się losowanie państw. Klasy I-V wylosowały kraj, którego będą przedstawicielami. Klasy z wychowawcami przygotowywały hymny państwowe, drużyny składające się 10 zawodników, kibiców przebranych w barwy wylosowanego kraju oraz zespół czirliderek, które miały za zadanie przygotować występ do wybranej przez siebie muzyki.

Około 8:30 na halę weszli reprezentanci poszczególnych klas-krajów i rozpoczął się turniej. Przed każdym spotkaniem rozbrzmiewały hymny państwowe poszczególnych krajów. W klasach I-III drużyny zostały podzielone na dwie grupy i rozrywały mecze „każdy z każdym”, zwycięzcy grup grali o I miejsce. W grupie A1 wygrała Hiszpania-IIIa, w grupie A2 wygrała Anglia-IIId. W meczu finałowym po wyrównanej walce wygrała reprezentacja Anglii-IIId. Wyłonieni zostali też Najlepszy Bramkarz, którym został Błażej Augustyniak, Król Strzelców- Nataniel Litwa oraz Najlepszy Zawodnik- Jakub Królik.
Zaprezentowali się także zawodnicy z klas „0”, którzy reprezentowali Polskę i rozegrali bardzo emocjonujący mecz.

W klasach IV-V  rywalizowały 4 drużyny i grały systemem „każdy z każdym” i zwyciężyła reprezentacja USA -Va. Wyłonieni zostali też Najlepszy Bramkarz-Kacper Jasiński, Król Strzelców- Adam Zalewski oraz Najlepszy Zawodnik- Szymon Nacewicz.

Pięknie też zaprezentowały się dziewczęta z młodszej i starszej grupy, każda klasa przygotowała ciekawe układy taneczne i obserwatorzy mieli trudny wybór ponieważ każdy występ był super. W młodszej grupie wybrana została reprezentacja Szwecji- IIIb, która tańczyła do piosenki ABBY, w grupie starszej wybrana została reprezentacja USA-Va, która tańczyła do piosenki polskiej artystki Bovskiej.
Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami, zwycięskie drużyny otrzymały puchary, statuetki otrzymali indywidualni zawodnicy, drużyny czirliderek otrzymały dyplomy i słodkie upominki; każdy uczestnik otrzymał także sok w kartoniku.

Słodycze i napoje ufundowała Rada Rodziców i Stowarzyszenie Bona Fide. Turniej był bardzo emocjonujący dla zawodników i dla kibiców, każda klasa pięknie się przygotowała, powiewały różnokolorowe flagi i rozbrzmiewały hymny krajów z całego świata. Uczniowie przeżyli namiastkę emocji turnieju, który rozpocznie się niebawem w Rosji. Dziękujemy wychowawcom i uczniom, że mogliśmy podziwiać pięknie przygotowane klasy i ich widowiskowe zmagania- gratulujemy.

Grupa młodsza A1

Grupa starsza

Ia Ib Brazylia

IVa Japonia

IIIa Hiszpania

IVb Szwajcaria

IIIc Argentyna

Va USA

Grupa młodsza A2

Vb Francja

IIa Niemcy

IIIb Szwecja

IIId Anglia

Organizatorami turnieju byli: Dariusz Rataj, Monika Tomczyk z grupą projektową w składzie: Martyna Bortkun, Dorota Karaszkiewicz, Natalia Kecher, Piotr Kluczek, Jakub Tyczyński, Dawid Choduń. Obsługą nagłośnienia zajęli się uczniowie: Patryk Krawczyk, Tomasz Wojtaszek i Wojciech Nacewicz. Wszystkim którzy zaangażowali się w organizację imprezy dziękujemy.

Dnia 28.05.2018 we Wrocławiu na boiskach przy Stadionie Olimpijskim odbył się finał strefy wrocławskiej w piłce nożnej, w którym powiat milicki reprezentowały uczennice z Krośnic. Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn dziewcząt, które zostały podzielone na dwie grupy w których rozgrywały mecze „każdy z każdym”. Przeciwniczkami dziewcząt z Krośnic były drużyny z Oławy, Bierutowa i Wołowa. Pierwszy mecz drużyna z Krośnic rozegrała z drużyną z Bierutowa i przeciwniczki wygrały 1:0, drugi mecz nasze zawodniczki zremisowały z drużyną z Wołowa, trzeci wygrały 3:0 z drużyną z Oławy. W grupie zajęły II miejsce i w półfinale spotkały się z drużyną z Ujazdu Wielkiego, która zajęła I miejsce. Mecz zakończył się porażką drużyny z Krośnic 2:5. W meczu o III miejsce znów dziewczęta z Krośnic rozegrały spotkanie z drużyną z Bierutowa i uległy 1:3, ostatecznie zajęły IV miejsce. Turniej odbywał się w bardzo wysokiej temperaturze, nasze zawodniczki jednak grały z wielkim poświęceniem. Piękne interwencje można było podziwiać w wykonaniu naszej bramkarki Kornelii Funt, która pod koniec turnieju boleśnie otarła naskórek, ale dzielnie broniła do końca. Z kontuzją także zagrała Amelia Nacewicz, ale była waleczna i aktywna do końca wszystkich spotkań. Bardzo dobrze na obronie zagrała Ola Kwiecień, była zawodniczką nie do przejścia. Na pochwałę zasługują także Wiktoria Kluczek oraz Marta Wypych. Większość dziewcząt trenuje w drużynie Crazy Team, której opiekun Michał Hencki wspierał swoje zawodniczki obecnością i radami taktycznymi. Gratulujemy dziewczętom dobrego występu i mamy nadzieję, na sukces w przyszłym roku.

Skład drużyny: Aleksandra Kwiecień, Wiktoria Kluczek, Natalia Kecher, Izabela Olek, Sandra Kołodziej, Amelia Nacewicz, Kornelia Funt, Natalia Płóciennik, Marta Wypych; opiekun: M. Tomczyk

W dniu 22.05.18 na nowym stadionie lekkoatletycznym w Miliczu odbyły się  mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie zdobywając  11 medali . Najlepiej zaprezentowali się : Wiktoria Kluczek – I miejsce w rzucie oszczepem , Martyna Bortkun – II miejsce w rzucie oszczepem , Iza Olek – II miejsce w biegu na 100 metrów , Marta Wypych – III miejsce na 300 metrów , Natalia Kecher – III miejsce na 600 metrów , Kornelia Funt – III miejsce w skoku w dal , sztafeta 4 x 100 m. dziewcząt – II miejsce , Wojciech Targoni – II miejsce w biegu na 300 metrów , Paweł Dawidowicz – II miejsce na 2000 metrów , Patryk Krawczyk – III miejsce na 100 metrów , sztafeta 4 x 100 m. chłopców – II miejsce.

Pozostali uczniowie także wypadli bardzo dobrze , walczyli , ale musieli uznać wyższość  swoich konkurentów . Byli to : Daria Białek , Marzena Sobolewska , Natalia Słoja , Natalia Płóciennik , Weronika Gapik , Daria Waleńska  , Amelia Witek , Paweł Gapik , Klaudiusz Mogiłka , Adrian Ryba , Dawid Choduń , Dawid Krawczyk.

Gratulujemy!


W dniu 17.05.2018 na boisku przy Ośrodku Kultury w Miliczu odbyła się Mobilna Akademia Młodych Orłów.  W treningu oraz grze selekcyjnej brało udział 5 naszych uczniów z klasy IV reprezentujących szkółkę Bona Fide:  Szymon Nacewicz, Paweł Samulski, Patryk Kusicielek, Karol Szuleta i Michał Maćkowiak oraz 3 z klasy V reprezentujących  AS Milicz : Szymon Kaczmarek, Adam Zalewski, Karol Chudy. Zajęcia prowadzili trenerzy PZPN Maciej Szeliga i Mateusz Kałuźniak. Podczas gry selekcyjnej najlepsi chłopcy z całego powiatu zaprezentowali swoje umiejętności – nasi  chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony a zdobyte doświadczenie zaowocują w przyszłości – powołaniem do kadry wojewódzkiej. GRATULUJEMY POSTAWY.  Z uczniami na szkoleniu był nauczyciel – trener Dariusz Rataj