Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

Dnia 22 czerwca 2018 r. miało miejsce zakończenie roku szkolnego. O godzinie 9:30 uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się na mszę świętą w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Krośnicach.

Wyczekiwaną godziną dla młodzieży była 11:00, bo od tego momentu rozpoczęła się uroczysta akademia, którą prowadzili: Amelia Nacewicz, Tomasz Wojtaszek, Daria Waleńska i Maksymilian Stolarek. Trzecioklasiści weszli na sale w rytmie poloneza, a  Pani Dyrektor Wiesława Wysopal przywitała zebranych ciepło i skierowała do nich kilka słów.  Miało miejsce uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego, stary skład: Jakub Krupski, Aleksandra Kwiecień, Wiktoria Kluczek, po kilku latach czynnej służby ,,przekazał pałeczkę" nowemu: Wojciech Nacewicz, Paulina Nowak, Wiktoria Szyrner. 

Efektem całorocznej pracy był odbiór świadectw wyróżniających się pod względem nauki i zachowania uczniów klas IV – VII SP i II – III Gimnazjum.

Wszystkim wyróżnionym uczniom klas III Gim. i ich rodzicom, którzy odebrali listy gratulacyjne - serdeczne gratulacje, w imieniu  dyrekcji szkoły oraz rady pedagogicznej. 

Nagrodę Najlepszego Absolwenta Gimnazjum w Krośnicach oraz Najlepszego Absolwenta Gminy Krośnice otrzymał Jakub Krupski.

Sportowcem Roku w SP została Kinga Pauś i Marcin Szmigiel, a w Gimnazjum- Wiktoria Kluczek i Patryk Krawczyk.

Statuetkę  GIM w pionie klas II otrzymała Amelia Nacewicz, a w pionie klas III po raz trzeci z rzędu  – Aleksandra Kwiecień.

Kolejny rok został zapisany w naszych szkolnych kronikach. Absolwenci wszystkim życzą  wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły za 2 miesiące. 

                                                                                                      

                                                                                                     Aleksandra Kwiecień 

W dniach 5 - 8 czerwca klasy IV odwiedziły naszą stolicę. Czterodniowa wycieczka do Warszawy obfitowała w wiele atrakcji. Zobaczyliśmy niemal wszystko, co miasto oferuje turystom.  Podziwialiśmy panoramę z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, byliśmy gośćmi króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych, odbyliśmy spacer po Parku Łazienkowskim, gdzie płynęliśmy stylowymi gondolami. W kopernikowskim obserwatorium astronomicznym uczestniczyliśmy w super seansie filmowym „Na skrzydłach marzeń”. Spacer po Warszawie wiódł oczywiście przez Starówkę. Emocje wzbudziły drewniane łodzie, do których wsiedliśmy przy wiślańskim nabrzeżu. W Manufakturze Cukierków każdy z nas mógł się zapoznać się z ręczną techniką produkcji tych słodkości, by na koniec wykonać barwnego lizaka. Nieopodal znajduje się  multimedialne Muzeum Fryderyka Chopina, więc i tam wstąpiliśmy. Zachwyciliśmy się Stadionem Narodowym, który mogliśmy pooglądać „od podszewki” , gdyż przewodnik zaprowadził nas w miejsca, których kibice na co dzień nie oglądają. W Świątyni Opatrzności Bożej obejrzeliśmy interesujący spektakl, opowiadający historię Polski. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Niepokalanów. 

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas czwartych Anna Wietrzyńska i Magdalena Kłudka- Sobieraj.

                                                                                                 Anna Wietrzyńska

Uroczystości z okazji 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej to projekt „Katyń - ocalić od zapomnienia”, którego celem było posadzenie w całej Polsce 21 473 Dębów Pamięci. Dąb Pamięci jest po to, aby zachować pamięć o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy. Dębów miało być tyle, ilu było zidentyfikowanych ofiar mordu. Jeden dąb – to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Nasz Dąb Pamięci poświęcony jest Witoldowi Sierpińskiemu.

Uczniowie Zespołu Szkół w Krośnicach godnie uczcili pamięć pomordowanych polskich oficerów w Katyniu oraz ofiar katastrofy w Smoleńsku. W uroczystości uczestniczył pan Andrzej Biały Wójt Gminy Krośnice . Swoją obecnością zaszczycił nas także pan Marek Sierpiński, przedstawiciel rodziny poległego w Katyniu Witolda Sierpińskiego.

Uczniowie naszej szkoły w sposób bardzo dostojny  poprowadzili apel,  a następnie delegacja w milczeniu udała się na plac Jana Pawła II. Tam oddała cześć, zapalono znicze i złożono kwiaty pod Dębem Pamięci. Wszyscy goście potwierdzali, że Obchody 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznicy katastrofy w Smoleńsku to lekcja historii i patriotyzmu dla nas wszystkich.

 W dniu 30 04 br. na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się uroczysty apel z okazji „Świąt majowych”, w którym wzięli udział uczniowie klas od V SP do III Gim. Apel poprowadzili uczniowie klasy II Gim., którzy przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony świętom przypadającym na początku miesiąca maja: Święto Pracy, Dzień Flagi i Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Widzowie , wśród których nie zabrakło Dyrekcji Szkoły z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali przygotowany spektakl. Do apelu uczniów przygotował nauczyciel historii: Dariusz Kaliszczak.