Zespół Szkół w Krośnicach

Archiwum

O godz. 10.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV - VI oraz gimnazjum. Osobne niejako miejsce zajęli uczniowie klasy III gimnazjum, którzy w tym roku szkolnym opuszczają mury naszej szkoły. „Szanowni Państwo, dla moich uczniów nadszedł dziś wyjątkowy moment, gdyż za chwilę zakończą swoją przygodę z Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza (…) - ja jestem z Was dumna - mówiła wychowawczyni trzecioklasistów  Magdalena Kłudka-Sobieraj.

Tytuł Najlepszej Absolwentki Gimnazjum im. I. Łukasiewicza w Krośnicach otrzymała Katarzyna Poprawska. Dyrektor Wiesława Wysopal wręczyła rodzicom Kasi list gratulacyjny.

W sobotnie popołudnie na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej odbył się Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców ZSiP w Krośnicach. Podczas tej imprezy zapewniliśmy uczestnikom imprezy dwie atrakcje. Pierwszą z nich był pokaz pierwszej pomocy wykonaniu ratowników Łukasza Lombarskiego oraz Filipa Kukiełki. Dzieci, ale także rodzice mogli zapoznać się ze sprzętem, który na co dzień służy ratowaniu życia np. z defibrylatorem AED.

Drugim punktem, który przyniósł wiele pozytywnych emocji była czwarta edycja Potyczek Rodzinnych. Do rywalizacji stanęło dziewięć rodzin. Na pierwszy ogień przyszło uczestnikom zmierzyć się z testem wiedzy o sporcie, muzyce, filmie, ale także o Gminie Krośnice. Jedno z pytań brzmiało kto wygrał tegoroczna edycję Eurowizji lub które miejsce zajął Kamil Stoch w klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugą konkurencją był bieg w dużych stopach, trzecią slalom z jajkiem na łyżce, a czwartą bieg w podwójnych nartach, który wymagał nie lada współpracy ze strony rodzica oraz dziecka. Po podsumowaniu punktów przyszedł czas na wręczenie nagród. Miejsce trzecie ex aequo przypadło rodzinie Zaryczańskich, którą reprezentowała mama Małgorzata i jej syn Szymon oraz Zakrzewskich – na czele z mamą Dorotą i córką Natalią. Drugie miejsce zdobyła Józefa Giewiada z córką Patrycją. Największą liczbę punktów zebrała Jolanta Brząkała - Garnyś z synem Arkiem. Wielkie brawa należą się pozostałym rodziną: Trzcińskim, Michalewicz, Kamińskim, Duczmal mama i tata. Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody rzeczowe tj. czajnik, krajalnice elektryczną, blender oraz kosz słodyczy. Pozostali otrzymali worek owoców oraz dyplomy. Koordynatorami zmagań byli Beata Iwanicka oraz Michał Hencki.

Źródło: Facebook/ Gmina Krośnice

zdjęcia: Beata Iwanicka

2 czerwca 2017 r. uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Czytali głośno najpiękniejsze teksty z książki „Polscy poeci dzieciom”. Każdy starał się jak najpiękniej przeczytać znane i popularne od lat wiersze.

Z okazji Dnia Dziecka podopieczni świetlicy szkolnej otrzymali nie tylko serdeczne życzenia, ale i słodkie upominki.