top
logo

Aktualności

Spotkanie ze złotą medalistką mistrzostw Polski - Justyną Kasprzycką

 

We wtorek 01.12.15 przyjeżdża do naszej szkoły znakomita lekkoatletka – skoczkini wzwyż Justyna Kasprzycka. Przeprowadzi z klasami drugimi SP, które uczestniczą w programie edukacyjnym „ Mały Mistrz ‘’, lekcję pokazową. Spotkanie ze złotą medalistką mistrzostw Polski zaplanowano na godz.11:00.

Zapraszamy rodziców uczniów klas I i II do uczestnictwa w lekcji.

 

                                                                                                  Koordynator programu

                                                                                                                                       Przemysław Noga

 

Justyna Kasprzycka by Augustas Didzgalvis na str

Drużyna zuchów

 

Druhny i druhowie z 5 Krośnickiej Drużyny Harcerskiej "Nieśmiertelni" zapraszają wszystkie chętne osoby na zbiórki, które odbywają się w poniedziałki o godz. 16.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Krośnicach

(ul. Kwiatowa 4).

 

 

2015 11 harcerze 2 dobre

 

2015 11 harcerze 4 dobreee

 

2015 11 harcerze 6 dob

 

 

Źródło:     http://www.krosnice.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=116&artykul=1212&akcja=artykul

Zbieramy zużyte baterie :)

 

Baterie i akumulatory używane do zasilania przeróżnych urządzeń grających, pilotów czy elektronicznych zabawek zawierają ciężkie metale i inne substancje, które są bardzo trujące dla naturalnego środowiska. Dlatego nie wolno wyrzucać ich do śmieci. Jedna bateryjka typu "paluszek" może zatruć metr sześcienny ziemi!
  Kolejny rok w naszej szkole rusza akcja "Zbieramy Baterie". Akcję prowadzi pani Joanna Jasięga. Zbierajcie stare zużyte baterie i przynoście je do szkoły. Baterie będą zbierane do specjalnych pojemników w każdej klasie. Klasy, które najwięcej nazbierają baterii otrzymają nagrodę. Zbieramy je do końca ROKU SZKOLNEGO 2015 - 2016.

 

bateriaaa

 

 

Wycieczka edukacyjna

 

W dniu 16 listopada (poniedziałek) w ramach projektu "Szlakiem rezerwatów oraz osobliwości przyrodniczych i historycznych Doliny Baryczy" realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy" i dofinansowanego przez Gminę Milicz odbyła się wycieczka edukacyjna, w której wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Wycieczka była organizowana we współpracy z Nadleśnictwem Milicz.

W programie wycieczki było zwiedzanie pałacu- siedziby Technikum Leśnego, historia i przyroda na ścieżce dydaktycznej w Zespole Pałacowo –Parkowym w Miliczu, przejazd do Rudy Milickie- ptasiej wioski, wizyta w Grabownicy- wieża obserwacyjna/obserwacje ptaków, przejazd do Domu Drzewa- Ośrodka Edukacji Leśnej LKP w Wałkowej - zajęcia edukacyjne, zwiedzanie sadu bioróżnorodności, spotkanie integracyjne i poczęstunek.

 

12272531 776017735877215 1665914744 n

 

12278056 776018252543830 565438662 n

 

12278106 776017889210533 1130299682 n

11 listopada

 

Szkolne obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasi uczniowie lekcję patriotyzmu zaliczyli na szóstkę. Odpowiednio wcześniej każda klasa otrzymała zadanie. Najmłodsi wykonywali biało-czerwone serca, przygotowywali piosenkę, rysowali godło, malowali miejsca bliskie Polakom, polskie pejzaże, polskie stroje narodowe, sylwetki sławnych Polaków. Gimnazjaliści tworzyli plakaty - Nasze drogi do niepodległości, Historia w pieśni i w piosence zamknięta. A to Polska właśnie… 10 listopada odbyły się dwa uroczyste apele - jeden dla uczniów szkoły podstawowej, drugi dla szóstoklasistów i uczniów gimnazjum. Dzieci młodsze, w przystępny dla nich sposób, poznały ten fragment naszej historii, która doprowadziła naród polski do odzyskania niepodległości w roku 1918.

„Często słyszymy słowa: Polska, jesteśmy Polakami, ojczyzna. Na co dzień jednak nie myślimy o tym, co to jest dobro wspólne, interes narodowy, poczucie tożsamości, nasza kultura” - mówili starsi, czyli uczniowie klas szóstych i gimnazjaliści. Oprócz obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie, w którym zadano pytania o polskie zabytki, sławnych Polaków, daty ważnych wydarzeń historycznych. Ponadto mieli zaproponować do wspólnego śpiewania jakąś pieśń patriotyczną oraz wykazać się znajomością historii szczypiorniaka.

Wszyscy obejrzeli film „Czy i dlaczego powinniśmy czcić święta narodowe ?” nagrany i zmontowany przez ucznia klasy II gim. Tomka Wojtaszka.

Apele przygotowały Beata Żurek i Anna Wietrzyńska.    

 

niepo

 

niepo11

 

niepodlniepok


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.