top
logo

Aktualności

Spotkanie opłatkowe Kresowiaków

 

We wtorek, 20 stycznia w sali widowiskowej CETS w Krośnicach odbyło się spotkanie opłatkowe Kresowiaków.

Na scenie, której wystrój nawiązywał do kresowej wigilii uczniowie z ZSiP w Krośnicach pod okiem Renaty Hajduk przedstawili program słowno – muzyczny mówiący o nadziei , miłości i przebaczeniu.

Podczas spotkania można było zobaczyć filmy z wakacyjnego wyjazdu dzieci na kresowe cmentarze,z pobytu dziewczynek z Kołomyi w Krośnicach oraz ostatni wyjazd ze świątecznymi darami do Bohorodyczyna.

W spotkaniu uczestniczyło liczne grono kresowiaków z Gminy Krośnice, wójt gminy, władze samorządowe, prezes Towarzystwa Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich w Miliczu, dyrektor CETS a także rodzice, rodzeństwo i dziadkowie dzieci występujących.

 

Renata Hajduk

 

DSC 0775 1280x848

 

DSC 0790 1280x848

 

DSC 0832 1280x848

Bal Gimnazjalny

3

 

4

 

5

 

DSC 0091

 

DSC 0900

 

DSC 0918

 

DSC 0966

 

DSC 1122

 

DSC 1143

 

1

Sprawozdanie z Jasełek Bożonarodzeniowych 2014

 

19 grudnia 2014 roku do auli Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach zawitały diabełki, anioł, Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, kolędnicy oraz … Mały Książę ze złotą koroną na głowie i swoją różą w ręku. Aktorami, piosenkarzami i narratorami byli oczywiście nasi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Mały Książę przypomniał dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, które wartości są najważniejsze. Po złożeniu życzeń całej społeczności szkolnej przez panie dyrektor Wiesławę Wysopal i wicedyrektor Aleksandrę Drendę wszyscy udali się na „Wigilię Klasową” ze swoimi wychowawcami. Nad przygotowaniem jasełek czuwały panie Joanna Kołodziejska, Anna Karpińska i Małgorzata Słocka. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji występu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

1

 

jasełka

 

ja

 

aa

 

 

Paczka na Kresy

 

         W miesiącu grudniu w ZSiP w Krośnicach zorganizowana została przedświąteczna zbiórka darów dla Polaków i zaprzyjaźnionych mieszkańców wsi Bohorodyczyn na Kresach Wschodnich.

W akcji uczestniczyły wszystkie klasy ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zbiórka trwała do 18 grudnia 2013 r.

Wśród zebranych produktów znalazło się duże ilości czekolad, batonów, budyni, kisieli, galaretek, makaronów,   kawa, herbata, cukier, mąka, kasza, ryż, bakalie, przybory szkolne, zabawki i kartki świąteczne.

Po zakończonej zbiórce z zebranych produktów przygotowano ponad 20 paczek, które zostały zapakowane w kolorowe świąteczne reklamówki i ozdobne kartony.

Na początku stycznia świąteczne dary zostały zawiezione przez nauczycielkę Renatę Hajduk i Przewodniczącego Rady Gminy na Ukrainę, do Bohorodyczyna i do polskiej szkoły w Kołomyi na Święta Bożego Narodzenia, które przypadają tam 6 stycznia.

           Podsumowanie akcji nastąpiło w dniu 12 stycznia na apelu, podczas którego wszystkie zaangażowane dzieci zostały obdarowane maskotkami i słodkimi niespodziankami.

                                                                                                     Renata Hajduk

 

DSC00300

Życzenia od nauczycieli

 

WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY

ŻYCZYMY DOBREGO FERYJNEGO

ODPOCZYNKU !

 

NAUCZYCIELE - WYCHOWAWCY 

 

 

mquV7J5mZ1Xr0YqZqAshutterstock 153568979


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.