top
logo

Aktualności

Wycieczka do Dolnośląskiej Krainy Karpia

 

W dniu 14 listopada grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela Dariusza Kaliszczaka, którzy uczestniczyli w Regionalnym konkursie wiedzy o Dolinie Baryczy, wzięła udział w wycieczce do Dolnosląskiej Krainy Karpia k.Polkowic. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach tkackich i zdobieniu pierników oraz zwiedzili muzemu zwierząt egzotycznych w gospodarstwie agroturystycznym Amazonka w Ostaszowie k. Przemkowa. Oglądaliśmy też ( niestety chyba jako jedni z ostatnich przed pożarem w dniu 18.11.2014r. ) jeden z najstarszych dębów w Polsce - Dąb Chrobry oraz zwiedzaliśmy kompleks bunkrów k. Krępy będący zimowiskiem dla nietoperzy.

 

Nowy obraz 7

 

Nowy obraz 6

 

Nowy obraz 5

 

Nowy obrazgg

 

 

Z wizytą u Kresowiaków

 

W dniu 3 listopada 2014 r.grupa dzieci i młodzieży z ZSiP w Krośnicach gościła na spotkaniu Towarzystwa Miłosników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich w Miliczu.

Podczas spotkania uczniowie przedstawili program artystyczny mówiący o losach i znaczeniu Kresów w dziejach narodu Polskiego.

Na spotkaniu obecny był burmistrz Milicza p.Paweł Wybierała oraz liczne grono kresowiaków.

 

Nowy obrazh

 

Nowy obraz 1

 

Nowy obraz 2

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości

96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnił program słowno- muzyczny zatytułowany ,,Droga do niepodległości”. W scenerii symboli narodowych i palących się zniczy odbyła się swoista lekcja historii przedstawiająca sytuację Polaków pod zaborami, ich prześladowania, walki narodowowyzwoleńcze, niegasnące poczucie tożsamości narodowej, patriotyzm i bohaterstwo. Podniosły, poważny nastrój dopełniały wiersze patriotyczne i wzruszające żołnierskie pieśni.

Na zakończenie programu cała społeczność szkolna chwilą ciszy uczciła pamięć tych, którzy w walce o wolność Ojczyzny złożyli ofiarę z własnego życia.

 

Wykonawcy programu: Oliwia Bęben, Kamila Czemerys, Magdalena Czerny, Michalina Czerny, Natalia Juśkiewicz, Wiktoria Pyrka, Wojciech Choduń, Łukasz Kaczmarek, Kacper Żmurko

Przygotowanie apelu: Anna Drobina-Tuśnio, Małgorzata Słocka

Scenografia: Maria Możdrzech

Zdjęcia: Katarzyna Pufal-Puchała

 

DSCF7168

 

DSCF7171

 

DSCF7187

Ratujemy cmentarze na Kresach

 

Dnia 1 listopada 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach wzięli udział w zbiórce pieniędzy na rzecz ratowania polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich.

Zbiórka odbywała się na cmentarzu w Wierzchowicach i miała formę dobrowolnych wpłat do zaplombowanych puszek kwestarskich.W kweście wzięło udział 19 uczniów z ZSiP z Krośnic oraz 2 uczniów z innych szkół. Kilkuosobowe grupy zaopatrzone w imienne identyfikatory i oznakowane puszki kwestowały od godz. 8.00 do 17.00 na cmentarzu w Wierzchowicach, wymieniając się cyklicznie co 1.5 godziny. Kwestującym towarzyszyło 6 opiekunów, wśród których byli: nauczyciele i rodzice.

Przed wejściem na cmentarz znajdował się plakat informujące o charakterze zbiórki. Łącznie zebrano 3174 zł.

Środki uzyskane z przeprowadzonej kwesty pozwolą w przyszłości na dalszą odbudowę i renowację zniszczonych, często zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Bohorodyczynie i innych wyznaczonych kresowych cmentarzach.

 

ZB

 

ZB1

 

ZB5

Zbieramy znicze na polskie cmentarze na Kresach Wschodnich.

 

Pod koniec października w Zespole Szkół i Przedszkola w Krośnicach odbyła się akcja zbierania zniczy na polskie cmentarze na Kresach. W zbiórce uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. Zebrano 354 znicze, które przekazano do Wrocławia, do TVP Wrocław, skąd udały się na Wschód.

            Każdy znicz był dowodem pamięci o rodakach pochowanych poza krajem oraz burzliwej historii naszego narodu.

W listopadzie znicze zapłoną na polskim cmentarzu w Bohorodyczynie i innych kresowych cmentarzach.

 

znicz


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.