top
logo

Aktualności

Tydzień czytania :)

 

Od 20.01.16r. (środa) do 27.01.16r. (środa) w naszej szkole trwać będzie „Tydzień Czytania”.          Codziennie na szóstej godzinie lekcyjnej zapraszamy do biblioteki szkolnej uczniów klas I – III SP.

Zachęcamy również dorosłych, przede wszystkim rodziców do codziennego głośnego czytania dzieciom w domu.

 

                            Page1 str bibio

plakat str biblio       

Spełniliśmy marzenie ;)

 

Spełniliśmy marzenie Szymona :)

 

wozniak

 

wozniak 001

Świąteczna paczka na Kresy

 

Pod koniec listopada w ZSiP w Krośnicach zorganizowana została przedświąteczna zbiórka darów dla Polaków i zaprzyjaźnionych mieszkańców wsi Bohorodyczyn na Kresach Wschodnich.

W akcji uczestniczyły wszystkie klasy ze szkoły podstawowej i z gimnazjum oraz przedszkole.

Zbiórka została zainicjowana w drugiej połowie listopada 2015 i trwała do 15 grudnia 2015 r.

Na tablicy informacyjnej rozwieszono afisze, a uczniowie wszystkich klas otrzymali pisemną informację o rodzaju zbieranych artykułów oraz wyjaśnienie celu przeprowadzanej akcji.

Przez wiele dni dzieci znosiły do szkoły artykuły spożywcze, a także papiernicze.

Po zakończonej zbiórce wszystkie produkty zostały zapakowane w kolorowe świąteczne reklamówki oraz w kartony.

Wśród zebranych produktów znalazło się pokaźne ilości czekolad, batonów, budyni , kisieli, galaretek, makaronów, a także świąteczne czekoladowe ozdoby choinkowe, cukier, mąka, kasza, ryż, bakalie, przybory szkolne i zabawki.

Zebrane dary zostały odwiezione na Kresy i przekazane Polakom w Bóbrce, Kołomyi oraz zaprzyjaźnionym rodzinom w Bohorodyczynie.

   Akcja, której celem było kształtowanie aktywnej pomocy i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, była też ważną formą potwierdzania więzi z mieszkańcami Bohorodyczyna i Polakami żyjącymi poza granicami naszego kraju.

 

Mam marzenie

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach już po raz drugi  wsparli Fundację Mam Marzenie, która spełnia marzenia nieuleczalnie chorych dzieci. 

W zeszłym roku udało się zebrać ponad tysiąc złotych i spełnić marzenie chorego Filipa, który marzył o Xboxie. Uczniowie wszystkich klas podpisali się pod listem do chłopca. Relację ze spełnienia marzenia można zobaczyć na stronie internetowej pod adresem: http://www.mammarzenie.org/marzyciele/6356-Filip/

W tym roku akcja przyniosła wspaniałe rezultaty. Udało się zebrać 1423, 33 zł i spełnić marzenie 5-letniego Szymona chorego na białaczkę. Szymon marzy o traktorku na akumulator.

Naszej akcja uwrażliwia dzieci i ich rodziców na potrzeby chorych i cierpiących. Ważne jest to, że nawet kilkuletnie dzieci mogą pomóc swoim rówieśnikom.

Spełnienie marzenia pozwala choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wnosi w życie chorego dziecka radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę dziękujemy!!!

 

logomammarzenie

Z wizytą u Górników

 

W piątek 4 grudnia, w dzień świętej Barbary - patronki górników, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnicach udali się z życzeniami do górników pracujących w Podziemnym Magazynie Gazu w Wierzchowicach. Organizatorką spotkania była nauczycielka krośnickiej szkoły Joanna Jasięga. Do Wierzchowic przyjechali także uczniowie z Gimnazjum w Miliczu, dla których była to pierwsza wizyta w PMG Wierzchowice.

 

2015 12 PMG 1 górnicyy

 

2015 12 PMG 2 górn

 

DSC 0356 gór


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.