top
logo

Informacje o podręcznikach znajdziesz w menu po lewej :-)

Aktualności

Otwarcie Domu Drzewa

 

         W dniu 8 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. D.Kaliszczakiem i dyr. szkoły p. W.Wysopal udali się do Wałkowa na otwarcie Domu Drzewa czyli Centrum Edukacji Leśnej. Na zorganizowanym z tej okazji pikniku edukacyjnym uczniowie szkół z Dolnego Śląska i Wielkopolski wzięli udział w pokazowych zajęciach edukacyjnych. W trakcie warsztatów wykorzystywano pomoce naukowe przygotowane w ramach projektu Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej dla Doliny Baryczy.

           Podczas pikniku wręczono nominację do Społecznej Rady na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy. Jednym z członków tej Rady został nauczyciel naszej szkoły p. D.Kaliszczak

Mogiła...

 

Już po raz szósty uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Krośnicach uczestniczyli w akcji TVP Wrocław i Kuratorium Oświaty „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”. Akcja dotyczyła ratowania cmentarzy na terenie Kresów Wschodnich, ich porządkowania i odnawiania przy zaangażowaniu uczniów i nauczycieli z dolnośląskich szkół. Wszyscy wyrażający chęć udziału w akcji mogli ofiarować 1 złotówkę na ten cel.

            W ramach akcji zorganizowano apel, na którym przybliżono cele i założenia akcji oraz pokazano projekcję slajdów i filmu edukacyjnego z pobytu naszej młodzieży na porządkowanych cmentarzach w Bohorodyczynie i w Kołomyi.

Odbyło się także spotkanie klas I-VI w CETS oraz spotkanie kresowiaków w szkole, podczas których miały miejsce kiermasze ciast i sprzedaż losów.

Konto akcji zasiliły również pieniądze uzyskane podczas sprzedaży stroików wielkanocnych , „wielkanocne losy” oraz pieniądze zebrane w klasach.

Łącznie zebrano kwotę 2180 zł i 20 gr i przekazano na konto Sybiraków III RP.

Pielęgnowanie pamięci o Polakach, których mogiły znajdują się na Kresach jest jednym z ważnych przejawów patriotyzmu i pamięci o przodkach.

           Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
                                                                   Renata Hajduk

UDZIAŁ UCZNIÓW W KONCERCIE KRESOWYM

 

W dniu, 29 maja o godzinie 14.00 na wrocławskim Rynku odbyła się uroczystość podsumowania VI edycji akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Oficjalną uroczystość rozpoczęła defilada pocztów sztandarowych z ok.100 dolnośląskich szkół uczestniczących w tej akcji. Na czele pochodu szła orkiestra, która nadawała ton defiladzie.

Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz opiekunowie Renata Hajduk i Beata Sobczak.

Po paradzie uczestnicy przemarszu i wszyscy zgromadzeni na placu uroczyście odśpiewali „Rotę”.

Obecność gości w osobach: Jego Eminencji księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza, Prezydenta Wrocławia, Dyrektora TVP oddział we Wrocławiu, Burmistrzów, Wójtów, Starostów, dyrektorów szkół, nauczycieli - podkreśliły znaczenie tego patriotycznego koncertu.

Uwieńczeniem tegorocznej akcji był uroczysty koncert zespołów z Kresów oraz polskich między innymi Zespołu Tańca Ludowego UMCS z Lublina.

Podczas koncertu popłynęły podziękowania dla uczniów, ale także ich wychowawców za wsparcie tej szlachetnej akcji i za wakacyjną pracę przy porządkowaniu zaniedbanych polskich nekropolii.

Przed koncertem na specjalnym spotkaniu zostały wręczone statuetki i dyplomy wspierającym akcję burmistrzom, wójtom i starostom, oraz przyjaciołom Kresów.

Dzień Bibliotekarza

 

Z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza, Tygodnia Bibliotek oraz Miesiąca Książki zorganizowano quiz czytelniczy pt. „Rozszyfruj cytat”.    Zadania były zróżnicowane, inne w każdym pionie klas. Uczniowie mogli przychodzić do biblioteki po pytania , na rozwiązanie których mieli tydzień czasu. Dnia 18 maja 2015r. p. Beata Sobczak – przewodnicząca Rady Rodziców wylosowała osoby, które zostały nagrodzone. Upominki wręczyła dnia 27.05.2015r. p. Katarzyna Pufal – Puchała w bibliotece szkolnej. Oto zwycięzcy: klasy 1-3 SP Julka Skorupa kl. IIIA, Marcin Szmigiel kl. IIIA, Jędrzej Puchała kl. IIIA, klasy 4-5 SP Kasia Sarniecka ,Weronika Gapik, Stasiu Mogiłka z kl. IVB,  klasy 1-3 Gimnazjum : Magda Romańczyk, Dominik Mazurkiewicz, Wojtek Brojanowski z kl. III .

Sponsorem nagród była Rada Rodziców – BARDZO DZIĘKUJEMY!!!!!!

 

DSCF8009

 

DSCF8095

 

DSCF8097

Odyseja

 

ODYSEJA UMYSŁU W NASZEJ SZKOLE

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym Odyseja Umysłu. Drużyna w składzie: Antonina Lis, Julia Bajerowska, Nina Mądra, Alicja Garnyś, Marcin Tomczyk, Kacper Linda, Adam Gasiecki przez cztery miesiące przygotowywała się do Eliminacji Regionalnych Międzynarodowego Konkursu Odysei Umysłu.

Realizując problem długoterminowy pt:” Wstarym kinie”, który był wyborem całej drużyny, przygotowywaliśmy samodzielnie scenariusz przedstawienia, scenografię i kostiumy. Ponadto ćwiczyliśmy zadania spontaniczne słowne, słowno-manualne i manualne, które integrowały grupę i zmuszały do kreatywnego i krytycznego rozwiązywania zadań.

Podczas konkursu we Wrocławiu zaprezentowaliśmy swoje przedstawienie pt:”Gorzka prawda” wcielając się w role:

-Adam:czarny charakter -”Biała czekolada”;
- Marcin: „Skittlesowy potwór”;
-Kacper: kamerzysta „Gofer” z kamerą „Ekler”;

-Tosia: detektyw „Ptyś”;
-Ala: krytyk „Baton”;
-Nina: reżyser „Wafel”;
-Julia: „Muffina jagodowa”.

Pomimo, że nie zakwalifikowaliśmy się do finału ogólnopolskiego, przeżyliśmy wspaniałą przygodę rozwijając naszą twórczą aktywność. To wszystko mogło się zdarzyć dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Uczestnicy i opiekunowie Odysei Umysłu.

Szczegóły programu Odysei Umysłu na stronie: odyseja.org

 

1 IMG 4797

 

3 IMG 4751

 

3 IMG 4817

 

4 IMG 4760

 

6 IMG 4769

 

 


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.