top
logo

Aktualności

Kontakt

Zespół Szkół i Przedszkola w Krośnicach

ul. Parkowa 14

56-320 Krośnice

tel. 71 3846 229

 

nr wewnętrzne:

  • 19 - kadry
  • 20 - księgowość
  • 21 - pokój nauczycielski
  • 22 - pedagog i psycholog
  • 24 - fax
  • 25 - biblioteka

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Otwarcie Domu Drzewa

 

         W dniu 8 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. D.Kaliszczakiem i dyr. szkoły p. W.Wysopal udali się do Wałkowa na otwarcie Domu Drzewa czyli Centrum Edukacji Leśnej. Na zorganizowanym z tej okazji pikniku edukacyjnym uczniowie szkół z Dolnego Śląska i Wielkopolski wzięli udział w pokazowych zajęciach edukacyjnych. W trakcie warsztatów wykorzystywano pomoce naukowe przygotowane w ramach projektu Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej dla Doliny Baryczy.

           Podczas pikniku wręczono nominację do Społecznej Rady na Rzecz Edukacji dla Doliny Baryczy. Jednym z członków tej Rady został nauczyciel naszej szkoły p. D.Kaliszczak

Mogiła...

 

Już po raz szósty uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Krośnicach uczestniczyli w akcji TVP Wrocław i Kuratorium Oświaty „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”. Akcja dotyczyła ratowania cmentarzy na terenie Kresów Wschodnich, ich porządkowania i odnawiania przy zaangażowaniu uczniów i nauczycieli z dolnośląskich szkół. Wszyscy wyrażający chęć udziału w akcji mogli ofiarować 1 złotówkę na ten cel.

            W ramach akcji zorganizowano apel, na którym przybliżono cele i założenia akcji oraz pokazano projekcję slajdów i filmu edukacyjnego z pobytu naszej młodzieży na porządkowanych cmentarzach w Bohorodyczynie i w Kołomyi.

Odbyło się także spotkanie klas I-VI w CETS oraz spotkanie kresowiaków w szkole, podczas których miały miejsce kiermasze ciast i sprzedaż losów.

Konto akcji zasiliły również pieniądze uzyskane podczas sprzedaży stroików wielkanocnych , „wielkanocne losy” oraz pieniądze zebrane w klasach.

Łącznie zebrano kwotę 2180 zł i 20 gr i przekazano na konto Sybiraków III RP.

Pielęgnowanie pamięci o Polakach, których mogiły znajdują się na Kresach jest jednym z ważnych przejawów patriotyzmu i pamięci o przodkach.

           Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
                                                                   Renata Hajduk

UDZIAŁ UCZNIÓW W KONCERCIE KRESOWYM

 

W dniu, 29 maja o godzinie 14.00 na wrocławskim Rynku odbyła się uroczystość podsumowania VI edycji akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Oficjalną uroczystość rozpoczęła defilada pocztów sztandarowych z ok.100 dolnośląskich szkół uczestniczących w tej akcji. Na czele pochodu szła orkiestra, która nadawała ton defiladzie.

Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz opiekunowie Renata Hajduk i Beata Sobczak.

Po paradzie uczestnicy przemarszu i wszyscy zgromadzeni na placu uroczyście odśpiewali „Rotę”.

Obecność gości w osobach: Jego Eminencji księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza, Prezydenta Wrocławia, Dyrektora TVP oddział we Wrocławiu, Burmistrzów, Wójtów, Starostów, dyrektorów szkół, nauczycieli - podkreśliły znaczenie tego patriotycznego koncertu.

Uwieńczeniem tegorocznej akcji był uroczysty koncert zespołów z Kresów oraz polskich między innymi Zespołu Tańca Ludowego UMCS z Lublina.

Podczas koncertu popłynęły podziękowania dla uczniów, ale także ich wychowawców za wsparcie tej szlachetnej akcji i za wakacyjną pracę przy porządkowaniu zaniedbanych polskich nekropolii.

Przed koncertem na specjalnym spotkaniu zostały wręczone statuetki i dyplomy wspierającym akcję burmistrzom, wójtom i starostom, oraz przyjaciołom Kresów.

Dzień Bibliotekarza

 

Z okazji obchodzonego w maju Dnia Bibliotekarza, Tygodnia Bibliotek oraz Miesiąca Książki zorganizowano quiz czytelniczy pt. „Rozszyfruj cytat”.    Zadania były zróżnicowane, inne w każdym pionie klas. Uczniowie mogli przychodzić do biblioteki po pytania , na rozwiązanie których mieli tydzień czasu. Dnia 18 maja 2015r. p. Beata Sobczak – przewodnicząca Rady Rodziców wylosowała osoby, które zostały nagrodzone. Upominki wręczyła dnia 27.05.2015r. p. Katarzyna Pufal – Puchała w bibliotece szkolnej. Oto zwycięzcy: klasy 1-3 SP Julka Skorupa kl. IIIA, Marcin Szmigiel kl. IIIA, Jędrzej Puchała kl. IIIA, klasy 4-5 SP Kasia Sarniecka ,Weronika Gapik, Stasiu Mogiłka z kl. IVB,  klasy 1-3 Gimnazjum : Magda Romańczyk, Dominik Mazurkiewicz, Wojtek Brojanowski z kl. III .

Sponsorem nagród była Rada Rodziców – BARDZO DZIĘKUJEMY!!!!!!

 

DSCF8009

 

DSCF8095

 

DSCF8097


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.