top
logo

Aktualności

Sprzątanie parku w Dziewiętlinie

 

Jak co roku 16 kwietnia 2015 uczniowie naszej szkoły, członkowie Koła Ekologicznego, na zaproszenie sołtysa wsi Dziewiętlin pani Jolanty Garnyś czcili wraz z mieszkańcami tej wsi Święto Ziemi. Do Dziewiętlina przyjechała przedstawicielka firmy ALBA, która przypomniała sposób segregacji śmieci, dała dzieciom kamizeli ochronne, rękawiczki i stosowne worki. Z tej okazji dzieci i dorośli uporządkowali teren parku dziewiętlińskiego. Posegregowane śmieci złożono w wyznaczone miejsce, które odbierze firma ALBA. Po pracy było jak zawsze ognisko i kiełbaski oraz słodycze, które zafundowała pani sołtys Jolanta Garnyś.

 

Zdjęcie0296

 

Zdjęcie0297

 

Zdjęcie0298

Katyń

 

     Pamiętając o tych, którzy w kwietniu 1940 r. w lasach katyńskich zostali zamordowani przez NKWD oraz o ofiarach katastrofy smoleńskiej z 10 kwietniu 2010 r. młodzież i dzieci z Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach przedstawili pełen wzruszających treści, montaż słowno muzyczny zatytułowany „Tylko pamięć została”. Uzupełnieniem była prezentacja multimedialna. W czasie uroczystości wspomniano również osobę majora Witolda Sierpińskiego, któremu uczniowie naszej szkoły pięć lat temu posadzili na Placu Jana Pawła II w Krośnicach „Dąb pamięci”. Następnie zaproszeni goście : państwo Sierpińscy, wójt gminy Andrzej Biały, dyrektor szkoły Wiesława Wysopal, delegacja harcerzyi młodzież   naszej szkoły złożyła pod nim kwiaty i zapalili znicze.

 

DSCF7643

 

DSCF7647

 

DSCF7650

 

DSCF7657

„Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca”

 

Poezja to świat uczuć, przeżyć i refleksji, to świat wartości, które mogą być dla nas drogowskazem moralnym, to piękno słowa i ogromne bogactwo treści. Znana poetka współczesna Anna Kamieńska powiedziała, że odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca. Okazją do chwili zadumy i refleksji był program poetycki, który obejrzeli 15 kwietnia 2015 r. uczniowie gimnazjum. W prezentowanych utworach (m.in. Adama Asnyka, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, ks. Wacława Buryły, Edwarda Stachury „przeplatanych” muzyką F. Chopina, piosenkami Edyty Geppert i „Wilków”) mogliśmy odnaleźć cząstkę siebie, a może wskazówkę jak żyć, do czego dążyć?

Wykonawcy programu – uczniowie kl. II A gimnazjum: Oliwia Bęben, Kamila Czemerys, Angelika Hybś, Natalia Juśkiewicz, Weronika Pasternak, Wiktoria Pyrka, Daniel Jeziorek, Artur Mariasz

Scenariusz i przygotowanie programu: Anna Drobina-Tuśnio

Scenografia: Maria Możdrzech i Anna Drobina-Tuśnio

Zdjęcia: Katarzyna Pufal-Puchała

Pomoc techniczna: Mateusz Cieślik

 

DSCF7671

 

DSCF7672

 

DSCF7673

 

DSCF7675

 

DSCF7685

Mogiłę pradziada...

 

Już po raz szósty na początku lipca bieżącego roku uczniowie dolnośląskich szkół wyjadą na Ukrainę, aby ratować polskie nekropolie, które niszczeją za naszą wschodnią granicą.

Jest to akcja zainicjowana przez Ośrodek Telewizji Polskiej we Wrocławiu, prowadzona wspólnie z Kuratorium Oświaty.

Akcja dotyczy porządkowania i odnawiania cmentarzy na terenie Kresów Wschodnich przy zaangażowaniu uczniów i nauczycieli z dolnośląskich szkół.

W dolnośląskich szkołach rozpoczęła się już zbiórka symbolicznych złotówek, które zasilą konto akcji i zostaną przeznaczone na pobyt młodych wolontariuszy na Kresach w dniach od 8 do 18 lipca 2015 roku.

Jak co roku liczymy na ofiarność młodzieży i wsparcie ze strony nauczycieli, rodziców i samorządowców. Złotówki zbieramy do 5 maja.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”

 

DSCN0218

Wybory książek

 

Bez nazwy 1

 

W dniach 02.03.2105r. – 04.03.2015r. odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek.

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „Biblioteki Szkolne Online”. Patronem wyborów jest minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostowska.

Celem przedsięwzięcia jest poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań uczniów, dostosowanie do nich księgozbiorów bibliotek, promocja czytelnictwa oraz bibliotek            w środowisku szkolnym, kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzacja zasad wyborów.

Oto wyniki:

Klasy I – III SP - 1. „Przygody Koziołka Matołka” - K. MaKuszyńska

                           2.” Dzieci z Bullerbyn” – A. Lindgren

                           3. „Przygody Mikołajka” – Sempe, Goscinny

Klasy IV – VI SP – 1. „Opowieści z Narnii” – C. S . Lewis

                             2. „Dom Tajemnic” – Ch. Culumbus, N, Nazzini

                             3. „Łańcuszek” – I. Sobolewska

Klasy I – III Gimnazjum – 1. „ Wiedźmin” – A. Sapkowski

                                      2. „ Niezgodna „ - V. Roth

                                      3. „Harry Potter…” – J. R. Rowling

Pełna lista wybranych książek znajduje się w bibliotece i świetlicy szkolnej.

                                                                                                 Organizatorzy:

                           Katarzyna Pufal-Puchała, Dorota Kulas oraz Wychowawcy klas

 

DSCF7454

 

DSCF7469

 

DSCF7443


bottom

Powered by Joomla!. Design by: themza joomla 2.5 theme  Valid XHTML and CSS.